07.02.2016, 12:02 | czytano: 1088

Puchar Grupy Azoty w Zakopanem - w sobotę się udało, w niedzielę już nie (zdjęcia)

ZAKOPANE. Wczoraj na trasach Centralnego Ośrodka Sportu odbyły się piąte w tym sezonie zawody Pucharu Grupy AZOTY w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska”. Rozegrano biegi techniką klasyczną. Zaplanowana na dziś rywalizacja stylem dowolnym została odwołana. Powodem jest zbyt wysoka temperatura.
W sobotę seniorzy i juniorzy A rywalizowali na trasie liczącej 8,4 km. W kategorii junior A znakomicie spisał się Wojciech Fojcik (NKS Trójwieś Beskidzka), który przybiegł na metę w czasie 20:02,2 zajmując pierwsze miejsce. - To nie są moje ulubione trasy. Ciężko się biegnie na krótkich dystansach, gdy do pokonania jest dużo kółek i trzeba skupić się na liczeniu i myśleniu, czy można już biec do mety, czy trzeba zrobić kolejne okrążenie - mówił po starcie. - Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego rezultatu - cieszył się. Fojcik po startach w pięciu zawodach zajmuje w klasyfikacji generalnej tej kategorii czwarte miejsce. Prowadzi Kacper Antolec (LKS Poroniec Poronin).
W tej kategorii wystartowało 16 zawodników. Drugie miejsce zajął Konrad Bil (MUKS Podkarpacie Jedlicze/SMS Szczyrk), który przybiegł w czasie 20:43,7, trzeci był Maciej Piergies (MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane), który pokonał trasę w czasie 21:26,6.

Juniorzy B rywalizowali na trasie o długości 4,8 km, wystartowało 21 zawodników. Najszybciej, bo w czasie 11:05,9, na metę przybiegł Mateusz Haratyk (NKS Trójwieś Beskidzka/SMS Szczyrk). Drugie miejsce zajął Michał Skowron (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Szklarska Poręba) z czasem 11:18,7. - Biegło mi się dobrze, ale warunki są trudne, jest mokro, trzeba było dać z siebie bardzo dużo, dlatego jestem taki padnięty - mówił po starcie. - Jestem dobrze przygotowany do sezonu. Mam nadzieję na medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych, która odbędzie się na moim terenie, bo w Jakuszycach - dodał.

Trzeci w kategorii junior B był Szymon Sikora (MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski) z czasem 11:28,4.

Juniorki B startowały na trasie o długości 4,8 km. Najszybciej, bo w czasie 13:46,7, trasę pokonała Kamila Boczkowska (MKS Karkonosze Sporty Zimowe/ SMS Karpacz). Druga była Magdalena Kobielusz (MKS Istebna/SMS Szczyrk) z czasem 14:04,5. - To był ciężki bieg na wymagającej trasie. Były takie momenty, że tylko silna wola pomagała mi biec dalej - zdradzała na mecie. - Marzę o tym, by odnosić kiedyś takie sukcesy jak Justyna Kowalczyk. To powinno być marzeniem każdego młodego sportowca - dodawała.
Trzecie miejsce zajęła Iwona Piekarz (LKS Hilltop Osieczany/SMS Zakopane) z czasem 14:45,1. W kategorii tej wystartowało 30 zawodniczek.