17.03.2016, 08:00 | czytano: 1140

Sporty walki: Zwycięski Rapacz

12 marca 2016 roku w hali widowiskowej Zespołu Szkół Licealinych w Leżajsku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego i Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin, w których łącznie wystartowało 223 zawodników z 32 klubów karate z województw małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
 Sędzią głównym był shihan Andrzej Krawontka 5 dan, sędzią technicznym shihan Roman Woźniak 5 dan. Organizatorem Mistrzostw był Leżajski Klub Kyokushin Karate kierowany przez sensei Dariusza Burdę 3 dan, a współorganizatorami byli Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Podkarpacka Federacja Sportu i Podkarpacki Okręgowy Związek Karate.
Tym razem Nowotarski Klub Sportowy Yokozuna reprezentowało dwóch zawodników tj. : Karolina Gucwa w kategorii Junior, oraz Maksymilian Rapacz w kategorii Młodzik oraz sędzia i trener sensei Ewa Pawlikowska 4 Dan.

Świetnie swoje umiejętności zaprezentował Maksymilian Rapacz, który w konkurencji kata i konkurencji kumite (walka semi kontakt) zajął I miejsca, czym zapewnił Nowotarskiej YOKOZUNIE II miejsce drużynowo. Z kolei nieco gorzej wypadała Karolina Gucwa, która po bardzo zaciętej i wyrównanej walce decyzja sędziów nie uzyskała kwalifikacji do ósemki.

Tekst Ewa Pawlikowska
Zdjęcie K. Rapacz

Zobacz więcej na

Zobacz pełną wersję podhale24.pl