20.10.2016, 09:00 | czytano: 2148

Sporty walki: Kolejne seminarium Kishin Juku na Podhalu

Z okazji 10-lecia Szkoły Walki Yamabushi w dniach 15 i 16 października odbyło się kolejne seminarium Kishin Juku w szkole podstawowej w Ostrowsku, a patronat nad imprezą objął minister sportu Pan Jarosław Stawiarski.
 Zajęcia prowadził twórca stylu Kishin Juku Shuhan Makoto Kojima który przyleciał z Tokio, a jego asystentem był Kyoden-Dairi Salur Onural, który przyleciał z Londynu, by również wziąć udział w treningach. W sobotę do południa zajęcia dla starszych uczniów prowadził Shuhan Kojima, młodsi adepci mieli okazję prócz treningów posłuchać opowieści o samurajach, oraz sprawdzić się w konkurencjach sprawnościowych, rzut „shiriken” (gwiazdki do rzucania) w której otrzymali dyplomy oraz medale. W drugiej części zajęcia prowadzili przybyli goście, odbył się trening Karate Shotokan prowadzony przez Sensei Romualda Wojnicza. W tym samym czasie pod przewodnictwem Shihan Krzysztofa Raźnego odbył się egzamin na stopnie mistrzowskie ju-jitsu do którego przystąpiło 5 osób. Egzamin zdali i automatycznie mianowani zostali na wyższe stopnie Sensei Aleksander Kozieł 5 dan, Sensei Jerzy Knutelski 2 dan, Sensei Jan Nowicki 2 dan, Sensei Angelika Rowińska 2 dan, oraz Sensei Sebastian Westrych 1 dan.
 

Drugiego dnia ( niedziela) zajęcia również prowadzone były w dwóch grupach starsi trenowali Kishin Juku a młodsi prócz ju-jitsu mieli możliwość postrzelać z karabinków ASG.

Mimo, że seminarium się już zakończyło to nie koniec treningów z Shuhan Makoto Kojima, gdyż został on w naszym regionie do czwartku i prowadzi treningi Kishin Juku dla adeptów Szkoły Walki Yamabushi jak i dla uczniów Prywatnej Szkoły Średniej im. prof. Venuleta w Nowym Targu.

 

1 miejsce
Paweł Otrębiak
Patrycja Jastrzębska
Tomasz Jachymiak
Aleksandra Sciałowicz
Kinga Magiera
Bartłomiej Topór
2 miejsce
Maja Szewczyk
Patryk Pajerski
Bartek Jachymiak
Fabian Antoniewicz
Bartosz Kryska
Krystian Łowicz

3 miejsce
Łucja Maciaszek
Stefan Chmenia
Piotr Kryska
Szymon Klimczak
Iza Repa
Martyna Kobylarczyk

Tekst i zdjęcia Sebastian Westrych

Zobacz więcej na

Może Cię zainteresować
komentarze
Bolo21.10.2016, 09:06
Gratulacje dla organizatorów, Patronat ministerstwa to jest coś!!!
Jola20.10.2016, 16:37
Ok impreza Moje dzieciaki wybawiły się świetnie. Gratulacje zdobytych pasów
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl