29.11.2016, 10:19 | czytano: 3639

Czerkawski Cup w Nowym Targu

Nowotarska hala lodowa była areną zmagań jednego z trzech turniejów kwalifikacyjnych do trzeciej edycji finału „Czerkawski Cup na zimowym Narodowym 2017”.
Twarzą tego turnieju jest Mariusz Czerkawski i powołane przez niego stowarzyszenie Sport 7, którego celem jest aktywizacja dzieci i młodzieży do uprawiania sportu, w tym w szczególności sportów zimowych oraz promocja wśród dzieci i młodzieży zimowych dyscyplin sportowych oraz aktywnego spędzania czasu.
Mariusz Czerkawski to najwybitniejszy polski hokeista w historii. Pierwszy Polak w lidze NHL, w której spędził 12 sezonów oraz reprezentował w niej barwy pięciu klubów: Boston Bruins, Edmonton Oilers, New York Islanders, Montreal Canadiens i Toronto Maple Leafs. Został także pierwszym Polakiem w tej lidze, który wystąpił w Meczu Gwiazd NHL.

Sam Mariusz był obecny na turnieju w Nowym Targu. MMKS Podhale wystawił dwie drużyny. Pierwsza drużyna przebrnęła fazę grupową bez straty punktu - w meczach grupowych wygrała z Cracovią 8:1, Dębicą 7:1, a z Sanokiem II 23:0.

Drugi zespół Podhale II w meczach grupowych uległ 0:6 w meczu z Sanokiem, 0:3 w meczu z Unią Oświęcim a wygrał 5:1 z Krynicą. Zajęli III miejsce w swojej grupie i wywalczyli prawo gry o miejsca 5-8. W „małym play off'ie” wygrali z Niedźwiadkami Sanok II 6:1, a w meczu o 5 miejsce ulegli Dębicy 1:3. Ostatecznie zajęli 6 miejsce.

Pierwsza drużyna Podhala w półfinale starła się z Sanokiem gdzie wygrywając 1:0 zyskała sobie prawo gry w finale 3 edycji finału „Czerkawski Cup na zimowym Narodowym 2017” bez względu na wynik meczu finałowego, w którym młode Szarotki i tak ograły Unię Oświęcim 8:1 i w niejako potwierdziły swój awans do finału gdzie na przełomie stycznia i lutego 2017 roku zagrają na Stadionie Narodowym.

Prócz MMKS Podhale I do Warszawy awans uzyskała Unia Oświęcim oraz Sanok.

Indywidualne wyróżnienie trafiło do Wiktora Węglarczyka, którego organizatorzy uznali najlepszym napastnikiem turnieju.
Gra na Stadionie Narodowym to będzie niezwykłe przeżycie dla tych młodych hokeistów, teraz tylko pozostaje ciężko trenować by w Warszawie pokazać się z jak najlepszej strony.

Skład:
MMKS Podhale Nowy Targ I: Jakub Parszywka, Adrian Piątek, Igor Antolak, Kamil Gach, Wiktor Węglarczyk, Kacper Jastrzębski, Patryk Zubek, Iwo Stanek, Alex Kolendowicz, Marcin Sroka, Staś Michalski, Filip Kopytko, Jonasz Pachowicz.
MMKS Podhale II: Bartosz Brynczka, Max Zaręba, Piotr Warzycki, Jan Blach, Karol Kalata, Kacper Skiba, Ala Gacek, Amela Węgrzyniak, Milena Szlachtowska, Szymon Tobasiewicz, Gabryś Wsół, Antek Indeka, Kajetan Kowalczyk


tekst i zdjęcia Szymon Pyzowski
Może Cię zainteresować
komentarze
janosik30.11.2016, 13:15
szkoda ze w szatniach syf pozostawili
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl