20.12.2016, 08:05 | czytano: 1714

Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu

W minioną sobotę w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Targu odbył się IX Turniej Mikołajkowy o Puchar Burmistrza Nowego Targu, organizowany corocznie przez Szkółkę Piłkarską Górale.
Do rywalizacji przystąpiło osiem drużyn (kategoria trampkarz - rocznik 2002-2003). Rozlosowano dwie grupy w których rywalizowano systemem "każdy z każdym".
I tak w grupie "A" znalazły się drużyny: Górale I Nowy Targ, LKS Szaflary, Watra Zawoja, KS Zakopane. W grupie "B" los skojarzył ze sobą drużyny: Górale II Nowy Targ, Sokół Słopnice, FAM Poprad oraz Albertus Kraków.

Z każdej z grup do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny. Pierwszą parę półfinałową utworzyły Watra Zawoja i FAM Poprad. Lepsi okazali się zawodnicy Watry, którzy ograli Słowaków 2:0 i awansowali do finału. Tam zmierzyli się z już po raz drugi tego dnia z drużyną LKS-u Szaflary. O ile mecz grupowy zakończył się pewnym zwycięstwem 3:1 Zawoi, o tyle w finale trampkarze z Szaflar postawili trudne warunki i w regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1.
Dogrywka również długo nie przynosiła rezultatu i kiedy wszyscy szykowali się już na serię rzutów karnych piłkarze Szaflar w ostatniej akcji meczu zdobyli bramkę, która zapewniła im zwycięstwo w całym turnieju.
W meczu o trzecie miejsce Sokół Słopnice wygrał z Popradem 2:0.

Organizatorzy przyznali wiele nagród indywidualnych. Królem strzelców został zawodnik Górali I Nowy Targ-Kacper Korczak. Najlepszym bramkarzem wybrano Michała Sowę z LKS-u Szaflary. Wybrano również po jednym najlepszym zawodniku z każdej drużyny. Wyróżnienia otrzymali: Piotr Petryla (Górale I), Jakub Bigos (GóraleII), Józef Król (Szaflary), Kacper Borzęcki (Zakopane), Dominik Magera (Poprad), Wojciech Mirek (Sokół), Marcin Surzyn (Watra Zawoja), Kacper Niemiec (Albertus).

Władze Szkółki Piłkarskiej Górale pragną serdecznie podziękować wszystkim rodzicom młodych zawodników, którzy bardzo zaangażowali się w pomoc przy organizacji turnieju oraz sponsorom, którzy ufundowali nagrody rzeczowe. A byli to: Burmistrz Miasta Nowego Targu-Grzegorz Watycha, Justyna Chowaniec - Eurobank (Oddział Nowy Targ, Rynek), Stanisław Waksmundzki-Zakład Pralniczy, Karcma u Borzanka, Borzęccy Włókno, Pub Hokejowy, Jan Gluc - Piekarnia Domino, Rafał Kacica - ROB-CAR Autohandel.

Piotr Worwa, oprac. wo/ fot. Michał Adamowski
Zobacz pełną wersję podhale24.pl