23.10.2017, 14:06 | czytano: 1935

Nowotarżanin ponownie Mistrzem Polski w quadach

Oskar Pieprzak i Piotr Kurek z Sanoka ponownie zwyciężyli w Przeprawowych Mistrzostw Polski ATV. Po dwóch zwycięskich rundach w Bieszczadach i w Jeleniej Górze swoje mistrzostwo przypieczętowali wygrywając trzecią rundę w Golubiu - Dobrzyniu w Kujawsko – Pomorskiem, która rozegrana została w miniony weekend.
Pomimo punktowej przewagi uzyskanej w poprzednich etapach mistrzowskich zmagań team z nowotarżaninem podszedł do ostatniej rundy bardzo poważnie. W ostatniej rundzie zwycięski team zdobył 10200 pkt. uzyskując 450 pkt. przewagę nad drugim zespołem. - Konsekwentny, rzetelny trening zarówno kondycyjny jak i techniczny sprawdziły się na pięciogodzinnym etapie nocnym i w trakcie dwóch etapów dziennych przygotowanych przez organizatorów Mistrzostw Polski czyli ATV Polska Stowarzyszenie czterokołowców oraz Polski Związek Motorowy – mówił po przekroczeniu linii mety Oskar Pieprzak, dwukrotny Mistrz Polski.
Zasady rywalizacji w quadach przeprawowych są bardzo podobne do zawodów w biegach przełajowych po górach. Zawodnicy otrzymują na starcie mapę z zaznaczonymi punktami w terenie, do których muszą precyzyjnie dojechać. Na miejscu przy użyciu specjalnych elektronicznych czytników każdy taki punkt jest zaliczany i wgrany w GPS. W ten sposób punkty z całej trasy są zbierane, a ominięcie punktu może skutkować utratą pozycji. Do punktacji końcowej zaliczany jest czas przejazdu oraz punkty na trasie.

Zwycięzcy tegorocznych Mistrzostw Polski ATV zgodnie twierdzą, że wiele czasu poświęcili na treningi, czego efektem jest tytuł Mistrza Polski. - Jestem bardzo szczęśliwy, że po raz drugi Mistrzostwo Polski jest w naszych rekach – mówi Pieprzak.


tekst: msz
Zdjęcia ATV Akademia
komentarze
jan galica23.10.2017, 14:35
Brawo !
Zobacz pełną wersję podhale24.pl