26.06.2018, 21:00 | czytano: 700

Wyścigi samochodowe: Konrad Biela zdominował "ośkę" w GSMP Magura

Konrad Biela zaliczył dwa kolejne starty w Renault Clio Sport. Po zmianie samochodu i klasy zawodnik z Szaflar nie zwalnia tempa. Zeszłoroczny podwójny zwycięzca rywalizacji w Magurze w stawce klasy A-2000, chciał w tym sezonie ten dobry wynik powtórzyć.
Jak pokazał przebieg rywalizacji, reprezentant BielaPlast Race & Rally Team wykonał swój plan w 100%. „Kropką nad i” było ustanowienie nowego rekordu trasy dla samochodów 2WD.

Konrad Biela, żeby wyczuć samochód, znaleźć odpowiednie punkty hamowania i tor jazdy miał tylko jeden podjazd treningowy, ale nawet to wystarczyło, żeby w walce o punkty nie dać rywalom szans. W sobotę zapisał na swoje konto obydwa podjazdy wyścigowe w 2WD. Po trzecie tegoroczne zwycięstwo sięgnął w doskonałym stylu, a narzucił tak wysokie tempo, że w drugim podjeździe wyścigowym zszedł z czasem przejazdu poniżej dwóch minut. Ta bariera do tej pory była w zasięgu samochód z napędem na cztery koła.

W niedzielnej części zawodów Biela też miał wymagającego przeciwnika. Zwycięstwo do ostatniego metra ważyło się pomiędzy nim, a Jarosławem Adamiakiem (Honda Civic), który po pierwszym podjeździe wyścigowym bardzo wysoko ustawił poprzeczkę. Góral z Szaflar nie powiedział jednak ostatniego słowa - na czas osiągnięty przez rywala (01:59,630) odpowiedział nokautującym wynikiem 01:58,442 sekundy, po raz drugi w ten weekend ustanawiając rekord trasy w 2WD!
Po 5. Wyścigu Górskim Magura Małastowska kierowca Renault Clio Sport z czterema zwycięstwami na koncie pewnie prowadzi w klasie E-1-2000, a na trasę 10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą wyjedzie, jako faworyt do zwycięstwa. Kolejne wyścigowe emocje za niewiele ponad miesiąc w ostatni weekend lipca.

Konrad Biela: „Jestem bardzo zadowolony z przebiegu tego weekendu. To podwójne zwycięstwo przyszło jeszcze trudniej niż w zeszłym roku, ale tym bardziej cieszy, że cały wysiłek przyniósł takie efekty. Zespół spisał się na medal. Rozpoczęliśmy spokojnie, ale z każdym razem było coraz szybciej. Szkoda, że w sobotę zabrakło drugiego treningowego podjazdu, bo nie wszystkie ustawienia, które chcieliśmy udało się przetestować. Mimo to mocno pracowaliśmy nad ustawieniem zawieszenia i doborem opon. Trasa w Magurze, bardzo szybka w dolnej części i techniczna na finiszu to zawsze wielkie przeżycie. Jazda po niej jeszcze mocniejszym samochodem dało niesamowite wrażenia. Organizator też nie ułatwił nam zadania, bo na wygrodzeniach i przejściu przez szczyt w tym roku było ciaśniej. Czuje się coraz lepiej i pewniej, ale nigdy bym nie powiedział, że zejdziemy z wynikiem poniżej 1:59. W niedzielę pojechaliśmy perfekcyjnie i udało się zachować chłodną głowę, mimo bardzo mocnej presji rywali, a do tego ustanowić nowy rekord trasy (01:58,442). To był dla mnie bardzo ważny start. Dziękuje kibicom za doping i atmosferę, całemu zespołowi BIELAPLAST Race & Rally Team i Piotr Materniak Motorsport oraz wszystkim partnerom: Kotelnica Białczańska, Firma Budowlana Hebda, Terma Bania, Energo Star systemy elektryczne i energetyczne, BielaPlast, Domalik folie samochodowe, Hotel Bania, Gmina Szaflary Serce Podhala, TVP 3 Kraków, Pinscher, Piotr Materniak Motorsport, Budmax, Professional Detaling Zakopane, Pralnia Białka, Lis Car, AMS Stopka Race & Rally Car Service, Podhale24.pl, Buchti.pl Promotion, STRAMA PALIWA Stacja i Myjnia Samochodowa z Szaflar.”

 
mat. prasowy, zdjęcie UMA Fotografia Agnieszka Wołkowicz

Zobacz więcej na

komentarze
gue27.06.2018, 09:34
szkoda ze nikt wczesniej nie raczyl napisac kiedy taki wyscig sie odbywa. Mysle ze sporo kibicow znalazloby sie na trasie

Proponuję nasz dział "co, gdzie, kiedy".
Zapowiedź tego wyścigu też tam była. Moderator.
Obserwator26.06.2018, 22:10
Od kiedy w piłkę gra się samochodem :D
Zobacz pełną wersję podhale24.pl