01.06.2010, 11:07 | czytano: 1014

Frydman: Prosto z pola na idola

2 czerwca w sali teatralnej Zespołu Szkół we Frydmanie odbędzie się II edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalnego „Prosto z pola na idola”. Uczestniczyć w nim będą gimnazjaliści wyłonieni w szkolnych konkursach w Maniowach, Łapszach Niżnych i Frydmanie - łącznie 16 wykonawców.
Uczniowie zaśpiewają po jednym przygotowanym przez siebie utworze z podkładem w konwencji karaoke. Młodych wykonawców oceniać będzie „zewnętrzne” jury złożone z lokalnych muzyków.
W roli faworytki wystąpi ubiegłoroczna zwyciężczyni konkursu Klaudia Milaniak, która jako jedyna zaprezentuje się w anglojęzycznym utworze, mianowicie w piosence Leonarda Cohena „Hallelujah” spopularyzowanej ostatnio przez Rufusa Wainwrighta i film „Shrek”. Pozostali wykonawcy zaśpiewają polskie przeboje z lat 50., 60. i 70. - m.in. z repertuaru Maryli Rodowicz, Marka Grechuty czy Urszuli Sipińskiej - oraz całkiem niedawne, choćby z repertuaru Various Manx i Roberta Gawlińskiego.

Jury będzie oceniać nie tylko walory wokalne i muzykalność uczestników, ale i interpretację utworów oraz zaprezentowany wizerunek sceniczny, w tym choreografię, strój i osobowość. Laureaci konkursu otrzymają cenne nagrody rzeczowe, a osoby wyróżnione - dyplomy i upominki.

Konkurs od paru lat (edycje szkolne we Frydmanie mają już 4 lata) cieszy się ogromną popularnością wśród uczniów i nauczycieli. W związku z tym organizator konkursu, czyli Samorząd Szkolny Zespołu Szkół we Frydmanie zaprasza wszystkich, także rodziców i gości spoza szkoły do wspólnej zabawy! Początek o godz. 11!.

Krzysztof Mikołajczyk, pomysłodawca i koordynator konkursu
Zobacz pełną wersję podhale24.pl