22.12.2010, 19:05 | czytano: 1562

Nowy Targ: Jasełka u „kadetów” (duża galeria zdjęć)

Zdj. Piotr Dobosz
Trochę tradycyjnie, a trochę nowocześnie - jasełka przygotowane przez uczniów Prywatnego Liceum, czyli słynnej już nowotarskiej „Szkoły Kadetów”, które odbyły się dziś w sali gimnastycznej Miejskiej Hali Lodowej, tryskały humorem.
Ostatnich kilku tygodni młodzież z pierwszej klasy szkoły z ul. Św. Katarzyny nie zmarnowała. Pod okiem polonistki Joanny Kapel i anglistki Anny Stołowskiej przygotowała przedstawienie, które co chwilę wśród zgromadzonych na widowni starszych kolegów wywoływało salwy śmiechu. - Przygotowywaliśmy się od początku grudnia - mówi Joanna Kapel, która wcześniej, na studiach, prowadziła kółko teatralne, a obecnie nad takowym czuwa w nowotarskiej szkole. - Chciałabym, by takie jasełka na wesoło stały się szkolną tradycją. W tym roku przygotowała je pierwsza klasa wojskowa - wszystkich 21 uczniów.
Po zabawnym przedstawieniu przyszedł czas na życzenia, które młodzieży i nauczycielom składali: dyrektor Władysław Hnatik i ks. Rafał Bobek, a następnie na łamanie się opłatkiem.

p/

Zdjęcia: Piotr Dobosz
Zobacz pełną wersję podhale24.pl