24.01.2011, 18:03 | czytano: 3390

Nowy Targ: kadeci u strażaków (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły
Ponad 30 uczniów z kl. I i II policyjnej Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego przy ul. św. Katarzyny, uczestniczyło w spotkaniu ze strażakami w nowotarskiej Komendzie Powiatowej PSP.
Wizyta była kolejnym elementem programu, wprowadzonego niedawno w „Szkole Kadetów”, którego celem jest przekazywanie młodym ludziom praktycznej wiedzy na temat bezpieczeństwa. Przypomnijmy, program ruszył z inicjatywy od niedawna zatrudnionego w szkole nauczyciela Wiesława Patlewicza, byłego komendanta placówki Straży Granicznej w Lipnicy Wielkiej. Ma on na celu z jednej strony przekazywanie młodzieży z klas mundurowych wiedzy m.in. o tym, czym konkretne piony w służbach takich jak policja czy straż pożarna się zajmują oraz jakie mają uprawnienia, z drugiej - chodzi o to, by uczniowie nabywali od swoich prelegentów praktycznej wiedzy i praktycznych umiejętności.
Były już spotkania z policjantami i strażnikami miejskimi, w poniedziałek, 24 stycznia - przyszła pora na kolejne - ze strażą pożarną. W Komendzie Powiatowej PSP przyszli policjanci słuchali m.in. o roli i znaczeniu strażaków w zakresie bezpieczeństwa, zasadach funkcjonowania systemu alarmowania i powiadamiania o zdarzeniach, strukturze i uprawnieniach PSP i strażackich statystykach.

Jak mówi P24 Wiesław Patlewicz, niebawem przed kadetami kolejne spotkania: m.in. ze strażą graniczną i pracownikami Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a pierwsze - już w marcu - z pracownikami nowotarskiego sanepidu.

p/

Zdjęcia: Archiwum szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl