17.05.2011, 15:28 | czytano: 969

Nauczyciele piszą: matematyczne diamentowe indeksy AGH dla uczniów „Goszczyńskiego”

NOWY TARG. Matematyka - choć na jej wspomnienie wielu drży i nie może spać po nocach, to są w Goszczyńskim uczniowie, dla których przedmiot ten nie jest zmorą lat szkolnych, lecz prawdziwą pasją i językiem wszechświata.
Wrodzony talent i ciężka praca pod czujnym okiem wymagających i doświadczonych nauczycieli matematyki doprowadziły trzech uczniów klasy matematyczno-fizycznej: Andrzeja Pierwołę, Jana Leśnickiego oraz Tomasza Francuza do finału trzystopniowej IV Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” z przedmiotu matematyka. Laureatami tejże Olimpiady zostali Jan Leśnicki oraz Tomasz Francuz, którym regulamin Olimpiady gwarantuje przyjęcie na studia w AGH z pominięciem postępowania kwalifikacyjnego. Warto jeszcze dodać, że sukces ten nie jest jedynym na koncie Jasia i Tomka, którzy od początku swej nauki w liceum byli niepokonani tak z matematyki, jak również fizyki i chemii. Ich postawa uczniowska oraz sukcesy na polu naukowym zostały nagrodzone przez społeczność I LO, w trakcje uroczystości zakończenia nauki w szkole, owacjami na stojąco. Opiekunem uczniów wspierającym ich w przygotowaniach do olimpiady była Pani mgr Joanna Trybuła.
Hugo Steinhaus - wybitny polski matematyk za swe największe odkrycie matematyczne uważał „odkrycie” Banacha - jednego z najwybitniejszych polskich matematyków XX wieku. My zaś - społeczność I LO im. S. Goszczyńskiego czekamy na uczniów, którzy - tak jak Andrzej, Jaś i Tomek - pozwolą nam się „odkryć” i poprowadzić na szczyt.

Maria Kopeć, dyrektor I LO
Zobacz pełną wersję podhale24.pl