03.06.2011, 18:36 | czytano: 797

Nauczyciele piszą: konkurs „Prosto z pola na idola” we Frydmanie (zdjęcia)

Zdj. Archiwum szkoły
2 czerwca w sali teatralnej Zespołu Szkół we Frydmanie odbyła się III edycja Międzyszkolnego Konkursu Wokalnego „Prosto z pola na idola”. Uczestniczyli w nim uczniowie głównie gimnazjów, wyłonieni w szkolnych konkursach w Maniowach, Łapszach Niżnych, Sromowcach i Frydmanie - łącznie 18 wykonawców.
Uczniowie śpiewali po jednym przygotowanym przez siebie utworze - większość z podkładem karaoke, niektórzy z gitarowym akompaniamentem. Młodych wykonawców gorąco dopingowała zgromadzona publiczność, opiekunowie i jury złożone z praktykujących muzyków. Tym razem tworzyli je dwaj członkowie boliwijskiego zespołu Ajahu Fusion, dyrektorska niedzickiego GOK - Krystyna Milaniak oraz wokalista i gitarzysta zespołu APE z Maniów.
Jak zgodnie zauważyli jurorzy i obserwatorzy konkursu, poziom był bardzo wysoki, a konkurencja niezwykle wyrównana. Po długich obradach jury ogłosiło werdykt. Po raz trzeci zwyciężyła Klaudia Milaniak z Gimnazjum we Frydmanie, która wykonała piosenkę Spiders Web z repertuaru Katie Melua. Miejsce drugie również przypadło uczennicy z Frydmana - Agnieszce Markowskiej, która brawurowo wykonała stary przebój Budki Suflera: „Jest taki samotny dom”. Trzecie miejsce zajęła Gabriela Wiśniowska z Łapsz Niżnych za interpretację piosenki „List do Boga” Zielonych Nutek. Wyróżnienia przypadły w udziale Ani Rusin ze Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach („Czerwone korale” Brathanków) i Anecie Surmie („Modelka” Ewy Farnej).

Po występach laureatów przyszedł czas na jurorów z Południowej Ameryki. Ajayu Fusion rozgrzali do czerwoności zgromadzoną publiczność swym temperamentem i żywiołową muzyką.

Po raz kolejny okazało się, że konkurs cieszy się wielkim powodzeniem u publiczności i z roku na rok zgłasza się coraz więcej wykonawców.

Krzysztof Mikołajczyk, pomysłodawca i koordynator konkursu

Zdjęcia: Archiwum szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl