18.01.2012, 21:14 | czytano: 1210

Uczniowie z Krościenka mają na swoim koncie już kilka filmów (zobacz)

arch. szkoły
Coraz dynamiczniej działa szkolne Koło Filmowe przy Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem. Za uczniami pierwsze próby samodzielnej pracy z kamerą, a przed nimi dużo planów związanych z realizacją kolejnego już projektu unijnego.
- Dzięki dofinansowaniu z projektu „Uchronić od zapomnienia” zakupiliśmy sprzęt, który na stałe zostanie w naszej szkole: wysokiej jakości kamerę oraz profesjonalne programy do obróbki i montażu materiału. Wkrótce nabędziemy duży plazmowy telewizor, dzięki któremu zorganizujemy wewnętrzną szkolną telewizję, gdzie podczas przerw pojawiać się będą filmowe efekty naszej pracy. Nakręciliśmy już krótką etiudę i kilka okazjonalnych reportaży z życia naszej szkoły, które systematycznie umieszczamy na stronie internetowej gimnazjum. Przed nami są jednak najbardziej ambitne zadania, a mianowicie nowocześnie nagrane i zmontowane filmy dokumentujące kulturę ludową regionu pienińskiego oraz ciekawe miejsca i zabytki - mówi opiekun grupy filmowej Piotr Krążek.

Gimnazjaliści uczestniczyli również w trzydniowych warsztatach w Krakowie w profesjonalnym studiu ,,Akademii Multi Art". Poznali tam teorię wiedzy o filmowaniu oraz indywidualnie ćwiczyli redagowanie krótkich scenariuszy, jak też tworzenia kadru, ujęcia, sceny, planu oraz montażu filmu. Kto wie, może dla niektórych uczniów to właśnie początek prawdziwej przygody z X Muzą?

Krzysztof Koper


s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl