23.01.2012, 15:14 | czytano: 627

Uroczyste ślubowanie czytelników Biblioteki Publicznej z Klikuszowej

Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej z Klikuszowej uroczyście przyrzekali być wzorowymi czytelnikami.
Biblioteka Publiczna w Klikuszowej współpracując ze szkołą podstawową z tej miejscowości przygotowała inscenizację pt. ,,Śladami Ani i Piotrka”. Odbyła się ona 20 stycznia na sali gimnastycznej w szkole podstawowej. W rolę głównych bohaterów jak i innych postaci oraz uroczą dekorację wcielili się uczniowie z klasy drugiej. Pomiędzy dialogami dzieci czytane były opowiadania. Pierwsze z nich ,,Miś Baniamin mówi dziękuję” przeczytała dyrektor Małgorzata Klag. Drugie z nich, pt. ,,Kocięta”, zaprezentował specjalny gość, wójt gminy Nowy Targ Jan Smarduch. Natomiast wychowawczyni klasy I, Krystyna Żółtek, odczytała trzecie opowiadanie pt.. ,,O króliku, który chciał latać”.
Na koniec scenki dzieci głośno powtórzyły trzy magiczne słowa: proszę, dziękuję i przepraszam, które zawarte były w trzech czytanych wcześniej opowiadaniach.

Następnie pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekali w nim być wzorowymi czytelnikami, dbać o książkę swoją i cudzą oraz pamiętać o tym, że książka to najlepszy przyjaciel, który zawsze pomoże każdemu w potrzebie. Uczniowie otrzymali też pamiątkowe naścienne plany lekcji z Kubusiem Puchatkiem, zakładkę do książki oraz kolorowe naklejki. Bibliotekarka zapowiedziała także konkurs plastyczny na wykonanie swojej pierwszej książki. Prace uczniowie mogą składać do Biblioteki Publicznej w Klikuszowej do końca lutego 2012r. Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie uroczystości, organizatorka pragnie serdecznie podziękować.

Monika Luberda - kierownik Biblioteki Publicznej w Ostrowsku i Klikuszowej / oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl