13.03.2012, 17:51 | czytano: 1320

Tanecznym krokiem...

arch. Łukasza Sowińskiego
MANIOWY. W hali sportowo - widowiskowej odbył się już po raz ósmy Szkolny Turniej Tańca - "Tanecznym krokiem". Gościnnie wystąpiła grupa absolwentów, która w zeszłym roku zdobyła pierwsze miejsce w konkursie. Zespół „Tymczasowy Brak Nazwy” wystąpił ponownie prezentując swój zwycięski układ.
W tym roku w konkursie wzięło udział 6 grup tanecznych oraz jedna solistka Izabela Rapacz. Prezentowano dowolny układ taneczny do wybranej muzyki przygotowany pod kierunkiem Adrianny Berszakiewicz, nauczycielki wychowania fizycznego.
Jury w składzie dyrektor Mikołaj Urbaniak, Małgorzata Kunstman - Mikołajczyk, Denise Jonhson oraz absolwentka gimnazjum Katarzyna Milaniak kierowało się następującymi kryteriami: choreografia i technika, zgodność układu z muzyką, ogólny wyraz artystyczno – estetyczny, oryginalność, pomysłowość. Elementy te oceniane były w skali od 1-10. Każdy z jury wybrał swoją faworytkę, której wręczył drobny upominek.

W tej edycji zdecydowanie najlepszy był zespół ANOA COWBOYS, drugie miejsce zajął zespół WAR of the Worlds, trzecie - BLOW up.

W tym roku dominował taniec nowoczesny, pojawiły się także akcenty muzyki poważnej, greckiej, latynoskiej. Wykonawcy byli doskonale przygotowani muzycznie, mieli trudne i widowiskowe układy taneczne, wspaniale oprawione barwnymi kostiumami.

Najlepsze zespoły będą miały możliwość zaprezentowania się na Międzyszkolnym Konkursie Tańca, który odbędzie się 15 marca w Szczawnicy w Gimnazjum im ks. prof. Józefa Tischnera.

Źródło: organizator, opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl