04.04.2012, 20:50 | czytano: 2075

W świat po doświadczenie! Praktyki zawodowe uczniów nowotarskiego "Sokoła" (zdjęcia)

arch. szkoły
Nauczyciele z Zespół Szkół nr 1 w Nowym Targu: Barbara Rybczyńska (lider) oraz Marek Ciężobka i Grzegorz Dworak opracowali i zrealizowali projekt zagranicznych praktyk zawodowych dla uczniów Technikum w zawodzie technik informatyk. Odbyły się one w Plymouth w Wielkiej Brytanii.
Projekt został zrealizowany i sfinansowany w ramach programu Unii Europejskiej „Uczenie się przez całe życie” - Leonardo da Vinci. Uczestniczyło w nim 18-stu uczniów z klas III i IV Technikum.
Pod koniec lutego grupa młodzieży dotarła do uniwersyteckiego miasta Plymouth, położonego w malowniczej nadmorskiej okolicy w pobliżu Kanału La Manche. Uczestnicy praktyk w trakcie miesięcznego pobytu w Wielkiej Brytanii mieszkali u rodzin angielskich i pracowali w różnych firmach informatycznych wraz ze swoimi rówieśnikami z Niemiec, Włoch. Rzuceni na głęboką wodę musieli sobie poradzić w obcym dla siebie środowisku. Z tej próby wyszli zwycięsko! Świadczyć mogą o tym informacje, które dotarły do naszej szkoły m. in. od koordynatora praktyk w Wielkiej Brytanii. Wyraził on swoje wielkie zadowolenie z umiejętności zawodowych i komunikacyjnych, jakie zaprezentowali nasi uczniowie. Zaznaczył też, że właściciele firm informatycznych z Plymouth są gotowi do przyjęcia kolejnych grup uczniów, w celu odbycia praktyk zawodowych.

Uczestnicy projektu prócz bezcennego doświadczenia nabytego w brytyjskich firmach, mieli też okazję do poznania okolicy podczas organizowanych wycieczek krajoznawczych. Obejrzeli między innymi ruiny zamku legendarnego króla Artura,oceanarium, tropikalny ogród z projektu Eden oraz zwiedzili urocze okolice Plymouth. Wrócili zadowoleni i bogaci w nowe umiejętności oraz wrażenia.

Źródło: ZS Nr 1, opr. s/

Zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl