01.06.2012, 20:13 | czytano: 1496

Anna Rusin wyróżniona na V Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” (zdjęcia)

arch. szkoły
Anna Rusin – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach została zakwalifikowana do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” w Bochni. Jurorzy docenili jej talent - przyznając wyróżnienie.
Do połowy maja można było przesyłać zgłoszenia do udziału w V Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem”. Następnie komisja konkursowa, na podstawie nadesłanych nagrań, wybrała uczestników festiwalu.
Anna Rusin – uczennica klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Kluszkowcach została zakwalifikowana do udziału w tegorocznej edycji Festiwalu i wraz z Iwoną Regiec (jej nauczycielką muzyki) uczestniczyła w dniach od 28 do 30 maja br. w tym ogólnopolskim wydarzeniu artystycznym. Festiwal ten jest imprezą o charakterze integracyjnym i edukacyjnym, promującym uzdolnienia i talenty muzyczne niepełnosprawnych uczniów oraz ich zdrowych rówieśników.

Pierwszego dnia w godzinach południowych odbywała się rejestracja uczestników, zajęcia muzyczne w czasie, których Ania uczyła się „festiwalowej” piosenki, a następnie atrakcja w postaci wycieczki – zjazdu do bocheńskiej kopalni.

W kolejnym dniu odbywały się warsztaty muzyczne, podczas których Ania „szlifowała” piosenkę na przesłuchanie konkursowe. Część warsztatowa odbywała się w pomieszczeniach Ośrodka Szkolno - Wychowawczego. Podobnie jak w poprzednich latach w przedsięwzięcie włączyli się znani muzycy i aktorzy. Obok Marka Piekarczyka (TSA) i Marka Pacuły (Piwnica pod Baranami), zajęcia warsztatowe prowadzili aktorzy – Adrianna Biedrzyńska, Artur Barciś i Paweł Królikowski oraz wokalista młodego pokolenia - dwukrotny laureat „Szansy na sukces” - Andrzej Lampert.

Ostatni dzień rozpoczął się uroczyście recitalem Adrianny Biedrzyńskiej. Następnie odbywały się przesłuchania finałowe w Hali Widowiskowo-Sportowej, w których duet Ani zakwalifikował się do festiwalowej gali laureatów. Ania wystąpiła w kategorii muzyczne duety (plus akompaniament na marakasach). Ta kategoria ma szczególne znaczenie, ponieważ najbardziej obrazuje przesłanie tego festiwalu. Występują w niej wspólnie uczniowie ze szkoły specjalnej i masowej. Finałową Galę Laureatów zakończył recital Stanisława Sojki i koncert zespołu PIN.

Ania wraz z Klaudią i Krystianem ze Specjalnego Ośrodka Szkolno -Wychowawczego z Bochni wyśpiewali wyróżnienie.
Festiwal ten pokazuje, że muzyka jest nie tylko szansą dla uzdolnionych uczniów na zaprezentowanie swojego talentu i możliwości, ale co najważniejsze może być niesamowitym źródłem integracji oraz wywierać znaczący wpływ na zrozumienie drugiego człowieka.

Mamy nadzieję, że również w przyszłym roku będziemy mogli uczestniczyć w tym niezwykłym i poruszającym, ogólnopolskim wydarzeniu muzycznym.

Justyna Bednarczyk, Szkoła Podstawowa w Kluszkowcach
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl