26.11.2012, 20:02 | czytano: 1361

Zespół Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych z nową mini siłownią (zdjęcia)

arch. szkoły
W Zespole Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych uroczyście otwarto mini siłownię. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: m.in. Wójt Gminy Czorsztyn Tadeusz Wach, Jan Sienkiewicz Prezes Polskiego Związku Flisaków Pienińskich, radni Gminy Czorsztyn, Właściciele Hotelu Nad Przełomem Państwo Miś, ks. Marek Kądzielawa, ks. Józef Bednarczyk oraz przedstawiciele Rady Rodziców.
Pomysł na realizację mini siłowni zrodził się już rok temu. Jako, że szkoła nie posiadała żadnej salki gimnastycznej, dzieci ćwiczyły na korytarzach, co zdecydowanie nie zadowalało ani uczniów, ani też nauczycieli dbających o ich fizyczny rozwój. Dlatego też Dyrektor Placówki postanowiła zjednoczyć najbliższe otoczenie i wspólnymi siłami zgromadzić środki potrzebne na wyposażenie siłowni.
„Siłka”, jak salę do ćwiczeń nazywają zadowoleni uczniowie powstała przy pomocy Wójta Gminy Czorsztyn, rodziców oraz darczyńców, którzy postanowili wesprzeć realizację przedsięwzięcia. To właśnie dzięki ich pomocy udało się wyposażyć siłownię w potrzebny sprzęt tj. w rowery stacjonarne, czterostanowiskowy atlas, czy orbitrek.

Po uroczystym poświęceniu siłowni przez Ks. Marka Kądzielawę dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom specjalnie przygotowany program artystyczny. Jego domeną niewątpliwie był akcent sportowy, ale i duże poczucie humoru. Zarówno dzieci, jak również nauczyciele placówki nie kryli swojego zadowolenia. ”Zebrałam tutaj wszystkich, aby jeszcze raz podziękować za okazaną pomoc” mówiła uśmiechnięta Grażyna Łabno Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych, która podkreślała, że wyposażenie mini siłowni nie byłoby możliwe bez współpracy z lokalnym samorządem, czy przedsiębiorcami. „Siłownia powstała także dzięki utworzeniu Zespołu Szkół i chociaż byłam przeciwna temu pomysłowi, teraz przyznaję, że jego realizacja pozwoliła na pełne zagospodarowanie pomieszczeń należących do szkoły” zaznaczyła Dyrektor placówki.

Następnie po krótkiej przemowie Tadeusz Wach złożył na ręce Pani Grażyny Łabno szczere życzenia oraz… hantle, którą ku uciesze swoich wychowanków Dyrektor bez wysiłku podrzuciła wysoko w górę.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl