12.12.2012, 19:56 | czytano: 447

Licealiści i gimnazjaliści z Krościenka zebrali 525,10 zł na cele charytatywne

Szkolne Koło PCK Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku działa bardzo aktywnie. Jego członkowie właśnie zakończyli sprzedaż kartek świątecznych na rzez Fundacji Sursum Corda. Zebrano 124 złote. Pieniądze są przeznaczone na pomoc dzieciom będącym w trudnej sytuacji życiowej - program "Starszy Brat, Starsza Siostra".
- W ramach kolejnej, XIII już edycji akcji "Góra Grosza", uczniowie naszej szkoły zbierali drobne monety, które zostaną przekazane na pomoc rodzinnym domom dziecka, rodzinom zastępczym i placówkom pogotowia rodzinnego. Zbiórka drobnych monet, od 1 do 50 groszy, trwała od 26 listopada do 7 grudnia. Zebrane pieniądze trafią na konto organizującego akcję Towarzystwa "Nasz Dom". Dzięki hojności uczniów liceum i gimnazjum udało się zebrać 17.302 monety o łącznej wartości 401,10 zł - informuje Anna Witkowska, opiekun SK PCK.
Konkurs wygrała klasa III c - 178 monet na osobę. Drugie miejsce zajęła klasa III b - 153 monety na osobę, a na trzecim miejscu znalazła się klasa II G -134 monety na osobę.

Podziękowania należą się zarówno ofiarodawcom, jak i cierpliwym rachmistrzom.

opr. s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl