04.06.2013, 22:53 | czytano: 1501

„Bądźmy razem” - festyn szkolny w Sromowcach Niżnych (zdjęcia)

zdj. Aneta Markus
Dzieci i młodzież z Zespołu Placówek Oświatowych w Sromowcach Niżnych połączyły swoje siły i wesoło wykrzykując „BĄDŹMY RAZEM” zachęcały rodziców oraz wszystkich mieszkańców do wspólnej zabawy podczas festynu organizowanego przez grono pedagogiczne ZPO w Sromowcach Niżnych przy wsparciu Urzędu Gminy Czorsztyn.
Już na kilka dni przed festynem na głównej stronie ZPO w Sromowcach Niżnych wyraźnie zaznaczono, że wśród organizatorów znajdują się uczniowie. To oni pod czujnym okiem swych wychowawców wytrwale ćwiczyli swoje głosy, wygrywali melodie, czy też trenowali skecze, które potem wywoływały salwy śmiechu. W dzień festynu przyszli przygotowani i uśmiechnięci. Co prawda pogoda postanowiła nieco pozmieniać ich plany i uniemożliwiła zabawę na świeżym powietrzu, ale po szybkiej decyzji dyrektor szkoły o przeniesieniu imprezy w szkolne korytarze humor wciąż dopisywał zarówno uczniom, jak i pozostałym uczestnikom.
Tym, którzy postanowili uczestniczyć w szkolnym widowisku nie zabrakło atrakcji. Organizatorzy zadbali o różnorodność programu artystycznego a na scenie pojawili się Ci uzdolnieni wokalnie i muzycznie, ale i Ci których głównym atutem, jest humor! Ponadto na zebranych czekały rodzinne konkursy: zawody w skokach na piłce, czy wyścigi w przelewaniu wody do pustych butli podczas, których ku uciesze najmłodszych niemal zalano szkolny korytarz strugami zimnej wody.

Uczniowie, którzy mieli zanadto dziecięcej energii postanowili wyładować ją w mini siłowni; tam mali i więksi sportowcy podnosili ciężary, zdobywali kolejne kilometry spacerując na bieżni lub żwawo kręcąc pedałami rowerów. Rodzice stojąc z boku z podziwem przyglądali się swoim pociechom, choć nierzadko sami wskakiwali na udostępniony sprzęt.

Każdy kto zgłodniał chociaż trochę mógł posilić się regionalną kwaśnicą, świeżo upieczonymi ciastami, czy też wrzucić na ząb małe co nieco z koszyczka PIENINKA, który krążąc po korytarzach co rusz zdobywał nowych kolegów.

Zabawa była przednia, a organizatorom - wśród nich i dzieciom - udało się zjednoczyć wszystkich we wspólnej zabawie, za co należą się im gromkie brawa.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl