19.06.2013, 10:15 | czytano: 2452

Uczniowie I LO w Nowym Targu odwiedzili najmłodszych wychowanków Szkoły Specjalnej dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju

Uczniowie klasy 1G I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyoskiego w Nowym Targu odwiedzili najmłodszych wychowanków Szkoły Specjalnej dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju – Filia Opieki nad Ociemniałymi. W ramach tego spotkania młodzież I LO przygotowała słuchowisko teatralno – muzyczne.
Jaka to dziewczynka, ma roboty wiele?
A na pięknym balu gubi pantofelek?

Miłość księcia i królestwo jej się należało

Bo ogromne serce miała, chociaż stopkę małą.

- tymi słowami wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zwiedzania kolorowego świata bajek, pełnego fantazji i przygód.

Dzieciaki razem z Bestią mogły zrywać kwiatki dla pięknej Belli, a ze Złotowłosą wybrać się na długi spacer do białej chatki niedźwiadków, położonej na skraju lasu. Trzy małe świnki szukające szczęścia w życiu udowodniły, że pracowitość, wytrwałość i solidność w wykonywaniu zadań i obowiązków są bardzo ważne. Nadana została audycji z „Ptasiego Radia”, a przy tej okazji milusińscy mogli poćwierkać, poświstać, pokukać, pokwilić, pitpilitać i pimpilić... :-) Wszyscy zebrani zasłuchali się również w piękne legendy o Krakowie i hejnale z wieży Mariackiej.
Nie mogło także zabraknąć wspólnego śpiewu piosenek. Całość przygotowanego programu artystycznego została nagrodzona brawami.

Niespodzianką, kończącą spotkanie były łakocie i upominki dla uczniów Szkoły Specjalnej. Wsłuchani w bajki, rozśpiewani i obdarowani słodkościami wszyscy mogli poczuć się jak dzieci. Atmosfera zabawy, dobry humor, pamiątkowe fotografie sprawiły, że dzień należał do wyjątkowych i udanych.

Życzymy wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, aby w ich życiu było jak najmniej zmartwień i jak najwięcej radości.

źródło: J. Frączek i W. Grzybek opiekunowie
Zobacz pełną wersję podhale24.pl