28.10.2013, 21:57 | czytano: 880

45. Rajd Szlakami Partyzantów Gorczańskich

W nocy z 25 na 26 października odbył się 45. Rajd Szlakami Partyzantów Gorczańskich organizowany przez nauczycieli I LO im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Pod przewodnictwem wieloletniego uczestnika rajdu, pana Adama Jachymiaka, młodzież z I LO po raz kolejny uczciła pamięć żołnierzy.
Rajd rozpoczęto tradycyjnie w "goprówce" pod Długą Polaną, gdzie Adam Jachymiak krótko przedstawił historię i tradycję rajdu. Następnie 25-osobowa grupa wyruszyła w kierunku Turbacza. Dzięki sprzyjającej pogodzie szybko i sprawnie udało się dotrzeć na szczyt i zapalić znicz na grobie Albiny Białoń.
Rajd przejdzie prawdopodobnie do historii jako pierwszy, w którym pod Turbaczem na Hali Długiej powitały uczniów i opiekunów odgłosy „zaniepokojonych” owiec, dowód na niesamowicie dogodne warunki atmosferyczne. Rajd został zorganizowany przez Jacka Waksmundzkiego i Pawła Rozmusa. Młodzież z I LO po raz kolejny udowodniła że nie jest im obojętna historia i tradycja Rajdu, za co im również trzeba podziękować.

Ewa Komperda I LO w Nowym Targu, opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl