07.11.2013, 14:46 | czytano: 1492

Nauczyciele z ZSCKR na szkoleniu w Szkocji

Na przełomie września i października br. w ramach komponentu ponadnarodowego projektu systemowego Województwa Małopolskiego „Modernizacja systemu doskonalenia kadr szkół zawodowych w Małopolsce” dwoje nauczycieli z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu - Agnieszka Topolnicka, w-ce dyrektor szkoły oraz Łukasz Fudala – nauczyciel przedmiotów zawodowych, wzięli udział w Seminarium Zawodowym w Anniesland Collage of Further Education w Glasgow – Szkocja.
Organizatorem wyjazdu było Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie, a cały projekt był współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Celem seminarium było:
- porównanie metod pracy z uczniem w kształceniu modułowym w branży turystyczno-gastronomicznej,
- poznanie możliwości kształcenia w danym zawodzie z wykorzystaniem kształcenia w systemie modułowym,
- poznanie organizacji praktyk zawodowych,
- porównanie podstaw programowych oraz podstawy kształcenia w zawodach z branży turystyczno-gastronomicznej.

Jak oceniają uczestniczy wyjazd okazał się bardzo cennym doświadczeniem, dzięki któremu mieli możliwość poznania szkockiego systemu edukacji zawodowej. W trakcie pobytu nauczyciele ZSCKR uczestniczyli w zajęciach odbywających się w college'u i obserwowali sposób prowadzenia zajęć z wykorzystaniem Platformy Moodle. Jednym z najważniejszych punktów programu były wizyty studyjne u pracodawców przyjmujących uczniów college'u na praktyki i staże.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl