04.12.2013, 01:01 | czytano: 789

Przegląd Twórczości Artystycznej w Języku Angielskim (zdjęcia)

Na scenie sali przykościelnej w Maniowach rywalizowało ze sobą 8 grup reprezentując wszystkie klasy gimnazjum.
Kolejno obejrzeliśmy przedstawienia: Koala brothers, Robbery, The adventures of Smurfs, Johny’s pancakes, Fast & furious, Holday’s diary, The strange story of Little Red Riding Hood oraz Justin’s birthday - krótkie scenki w języku angielskim przygotowane przez uczniów według własnych pomysłów. Ich zmaganiom przyglądało się 4 jurorów oceniając kolejno: grę aktorską – dyrektor szkoły Mikołaj Urbaniak, poprawność językową – Mathew Dundon, wrażenia artystyczne – Małgorzata Kunstman i wrażenia ogólne – Michał Hałabura. Każdy z jurorów przyznał nagrodę indywidualną w swojej dziedzinie dla jednej wybranej osoby, która wyróżniła się podczas występów.
Najlepszym aktorem konkursu okazał się Bartosz Wojtaszek z 3a, nienagannym językiem angielskim błysnęła Basia Tkaczyk z kl.2b, wrażeniami artystycznym zaimponował Michał Foltyn z kl.2c , a nagroda za wrażenia ogólne powędrowała do przeglądowej Smerfetki z kl. 2a czyli Łukasza Chryca.

Zespołowo najlepsi okazali się uczniowie kl.3a, drugie miejsce zajęła klasa 2b, a na miejscu trzecim uplasowali się uczniowie z klasy 2a. Oprócz dyplomów, słodyczy i nagród książkowych ufundowanych przez Wydawnictwo Oxford University Press te trzy zespoły wywalczyły sobie prawo reprezentowania naszej szkoły na Wojewódzkim Konkursie Językowym BLIŻEJ ŚWIATA w Krakowie w maju 2014.

Po szkolnym głosowaniu przyznana została nagroda publiczności - otrzymała ją klasa 3c.

Gratulacje należą się moim zdaniem wszystkim występującym za zaangażowanie , dobrą zabawę i chęć rozwijania zainteresowania językiem angielskim . Zarówno wygrani jak i ci którym nie udało się dostać do finałowej trójki już dziś szykują pomysły na przyszły rok.

Organizator przeglądu- Ewa Wetula, zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl