09.12.2013, 19:56 | czytano: 829

„Smakujemy Rosję – bliny na trzy sposoby”

W Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu w ramach spotkań z kulturą rosyjską odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Moja Aby w pełni przybliżyć zwiedzającym rosyjskie klimaty uczniowie z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu specjalnie na tą okazję przygotowali poczęstunek ”Bliny na trzy sposoby". Większość gości zwiedzających wystawę miała okazję po raz pierwszy kosztować tego rosyjskiego specjału.
Bliny podawane były z kawiorem, konfiturą w kilku smakach, z pomidorkami i z sosem czosnkowo-szczypiorkowym. Wybornie smakowały również z dodatkiem kiełków lucerny oraz miodu. Na słodko czy kwaśno, każdy mógł skosztować. Rosyjski przysmak szybko znalazł uznanie wśród gości i nie dla każdego starczyło na dokładkę. Bliny przygotowali uczniowie z klasy II zasadniczej szkoły zawodowej kształcącej w zawodzie kucharz pod fachowym okiem nauczyciela Józefa Bąbol.
Uczniowie ZSCKR bardzo lubią takie „gastronomiczne wyzwania”. Bliny nie są popularne w naszym kraju ale mamy nadzieję, że po degustacji w nowotarskim MOK- u zwiększyło się grono smakoszy tradycyjnej kuchni.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl