26.01.2014, 13:18 | czytano: 2668

W nowotarskim II LO ruszają warsztaty dziennikarskie

arch. szkoły
W nowotarskim II LO gościli przedstawiciele Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie - dyrektor ksiądz dr hab. Michał Drożdż i dr Katarzyna Drąg. Celem wizyty było podpisanie aneksu do umowy, którą zawarto w listopadzie ubiegłego roku.
Aneks zawiera między innymi wykaz zajęć, w jakich będą mogli uczestniczyć licealiści. Szczególne zainteresowanie wśród młodzieży budzą warsztaty radiowe i telewizyjne, które odbywać się będą w internetowej rozgłośni „Bonus” i w ostatnio otwartym studiu telewizyjnym przy ulicy Franciszkańskiej w Krakowie.
Goście spotkali się z dyrektor szkoły – dr Beatą Tarnowską, wicedyrektor mgr Anną Komorowską oraz proboszczem Parafii pod wezwaniem Świętej Jadwigi Królowej w Nowym Targu - księdzem Henrykiem Paśką. Następnie obejrzeli prezentację szkoły przygotowaną przez uczniów. Ksiądz dr hab. Michał Drożdż przedstawił tradycje uczelni, jej ofertę edukacyjną i zapoznał zgromadzonych z koncepcją współpracy.

Pierwsze zajęcia warsztatowe w ramach współpracy z krakowską uczelnią zaplanowane zostały na koniec lutego. Koordynatorami działań podejmowanych w ramach współpracy są: ze strony uczelni – dr Katarzyna Drąg, ze strony szkoły – dr Anna Miśkowiec.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl