25.02.2014, 21:03 | czytano: 582

Sąd „od kuchni”

NOWY TARG. Uczniowie „Venuleta” mieli okazję przekonać się, jak wygląda praca Sądu. Wzięli udział w rozprawie karnej oraz rozmawiali z sędzią. Wizyta w Nowotarskim Sądzie Rejonowym odbyła się w ramach realizacji Zintegrowanego Planu Działania „Szkoła promująca bezpieczeństwo”.
W roku szkolnym 2012/2013 Prywatne Liceum Ogólnokształcące wchodzące w skład Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta zostało wyróżnione certyfikatami „Bezpieczna Szkoła” oraz „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” w ramach Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa, przy współpracy z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu.
Oznacza on, że szkoła realizuje wytyczne programowe, w tym informowanie i edukowanie uczniów ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa w szkole. Po koniec 2013 roku w ramach programu uczniowie odwiedzili Zakład Karny w Nowym Sączu oraz tamtejszą jednostkę Karpackiego Oddziału Straży Granicznej.

W ostatnich dniach uczniowie II klasy o profilu policyjnym odwiedzili Sąd Rejonowy w Nowym Targu. Wzięli udział w lekcji poglądowej związanej z organizacją pracy w sądzie. Spotkali się z sędzią, który wyjaśniał młodzieży szczegóły związane z pracą w sądzie. Mogli także uczestniczyć w rozprawie sądowej.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl