02.03.2014, 01:23 | czytano: 2221

Wolontariusze z Gruzji, Chin i Brazylii w nowotarskim II LO

arch. szkoły
NOWY TARG. W ostatnim tygodniu II LO odwiedziła trzyosobowa grupa wolontariuszy z różnych miejsc świata: Chin, Gruzji i Brazylii. Gościli oni w szkole w ramach projektu „PEACE Cross - Cultural Understanding”, celem którego jest uwrażliwianie uczniów na kwestię nietolerancji oraz poznanie i zrozumienie odmiennych kultur.
A było co poznawać! Jak się okazuje, kraje, których przedstawicieli przyjęła szkoła są niezwykle różnorodne pod względem tradycji, historii, obyczajów…
Na zajęciach oprócz tradycyjnych autoprezentacji można było nauczyć się gruzińskiego tańca, brazylijskiej samby, czy podstawowych słów ze wszystkich trzech języków. Goście okazali się sympatycznymi, otwartymi na wszelkie propozycje osobami, a prowadzone warsztaty były ciekawe, pełne zabawy i nowych doświadczeń. Uczniowie liceum również przekazali obcokrajowcom cząstkę polskiej kultury z uwzględnieniem tradycji podhalańskich.

To był mile spędzony czas, dzięki któremu każdy mógł się czegoś nauczyć. Pewne jest, że żadnemu uczestnikowi minionych warsztatów Gruzja, Brazylia i Chiny nie będą już obce.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl