09.03.2014, 13:26 | czytano: 1165

Festiwal Nauki w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem (zdjęcia i film)

W Publicznym Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem odbył się „II Festiwal Nauki”, podczas którego uczniowie szkół podstawowych mogli obejrzeć eksperymenty, doświadczenia, pokazy chemiczne, biologiczne i fizyczne, poznać ciekawostki geograficzne oraz rozwiązywać łamigłówki matematyczne.
Festiwal zorganizowany w Naszym Gimnazjum cieszył się dużym zainteresowaniem.
Wykonywane eksperymenty, doświadczenia i pokazy łączyły naukę z zabawą, a ich celem było zgłębienie wiedzy biologiczno – chemicznej, fizycznej, matematycznej i geograficznej. Nasi goście mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania „dlaczego?” i „jak to się dzieje?”, a także wziąć udział w licznych konkursach.

Pokazy i doświadczenia dla swoich młodszych kolegów przygotowali, pod kierunkiem nauczycieli: Anny Biel, Wiesławy Dolańskiej, Ewy Mastalskiej, Moniki Regiec oraz Aleksandry Adamczyk, gimnazjaliści, którzy należą do Klubu Młodych Naukowców.

Na zakończenie festiwalu uczniowie mogli zobaczyć niesamowity Eksperyment Łańcuchowy, który zaprezentowali chłopcy z klasy III. Nasi goście ze szkół podstawowych byli zachwyceni, a zarazem zaskoczeni, że pogłębianie wiedzy i poszerzanie własnych horyzontów może być tak przyjemne i zabawne.źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl