02.04.2014, 21:06 | czytano: 1188

SP w Trybszu realizuje projekt "Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole"

arch. szkoły
TRYBSZ. Szkoła Podstawowa im. Świętej Elżbiety Węgierskiej zakwalifikowała się do realizacji projektu „Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole”. Wśród różnorodnych działań proponowanych przez Projektodawcę Fundację Partnerstwo dla Środowiska były warsztaty dla uczniów i nauczycieli.
Pod koniec marca br. w Krakowie odbyły się warsztaty dla uczniów i koordynatorów szkół z Regionu Małopolski, w których uczestniczyło blisko 150 uczniów i ponad 40 nauczycieli-koordynujących działania w szkołach. Szkołę Podstawową w Trybszu reprezentowały uczennice klasy szóstej – Ola, Weronika, Paulina, Asia i Klaudia oraz pani Dyrektor- opiekunka projektu.
Podczas warsztatów uczestnicy projektu, pod okiem trenerów pracowali nad pomysłami będących początkiem działań podejmowanych w swoich szkołach. Podczas Pierwszej części warsztatów uczniowie podzieleni na grupy poszukiwali odpowiedzi na pytanie Czym jest zdrowa żywność? I jak odżywiamy się w naszych szkołach? Uczniom udało się wyłonić mocne i słabe strony odżywiania się uczniów w szkołach jakości i sposobu odżywiania się w szkole. W następnej części warsztatów uczniowie planowali działania, które chcieliby realizować w swoich szkołach. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy szkołami, nawiązaniem współpracy pomiędzy uczniami i nauczycielami.

Szkoła Podstawowa w Trybszu jest jedyną szkołą w powiatach nowotarskim i tatrzańskim, która realizuje projekt. Więcej – www.sptrybsz.lapszenizne.pl.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl