19.04.2014, 21:08 | czytano: 2168

Nowa atrakcja w Publicznym Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem (zdjecia)

arch. szkoły
W sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum oddano do użytku ściankę wspinaczkową o wysokości prawie 10 i szerokości 5 m. Została ona sfinansowana ze środków unijnych – działania Leader „Małe projekty” za pośrednictwem Stowarzyszenia Lokalnej Grupy Działania „Gorce-Pieniny” w wysokości prawie 30 000 zł oraz budżetu gminy Krościenko n. Dunajcem (ponad 24 000 zł).
Sam wniosek został przygotowany przez nauczycieli Publicznego Gimnazjum - Wiesławę Dolańską i Monikę Regiec przy współpracy Piotra Krążka. Ściana wyposażona jest w 3 górne indywidualne punkty asekuracyjne, 10 punktów asekuracyjnych do wspinania się od dołu, ponad 200 chwytów wspinaczkowych, systemy do podwieszania lin i pionowego montażu materacy. Ścieżki wyznaczone na ściance mają różną skalę trudności, od prostej do zaawansowanej.
Wspinaczka to złożona i urozmaicona dyscyplina balansująca na granicy sportu wyczynowego, zawodowego, amatorskiego i rekreacji. Uczy wytrzymałości, siły, odpowiedzialności, analitycznego myślenia oraz pracy zespołowej. Zajęcia tego typu stanowią również doskonały sposób na poprawę kondycji, spalenie niepotrzebnych kalorii oraz dobrze wpływają na wyrzeźbienie prawidłowej sylwetki.

Nowa ścianka wspinaczkowa pozwoli na uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego, organizację zawodów i zajęć pozalekcyjnych, a także zapewni aktywny sposób spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Z zajęć będą mogli korzystać wszyscy uczniowie Publicznego Gimnazjum, a w określone dni tygodnia absolwenci, uczniowie szkół podstawowych z terenu całej gminy i inni chętni.

źródło: szkoła
komentarze
wszycho21.04.2014, 23:38
Sala gimnastyczna w krościeńskim gimnazjum jako jedna z niewielu na naszym terenie spełnia wymogi do przeprowadzania rozgrywek siatkowych i innych, przez co była i bez tej ścianki oblegana przez uczniów i absolwentów. Teraz, za sprawą tej ścianki wspinaczkowej, będzie jeszcze popularniejsza.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl