27.04.2014, 15:07 | czytano: 1129

"Chłopska szkoła biznesu"

NOWY TARG. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego uczniowie z klas II technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu i technikum kształcącego w zawodzie technik architektury krajobrazu pod okiem fachowców uczyli się jak jednocześnie prowadzić biznes, osiągać korzyści i pomagać innym. Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Akademii Rozwoju Ekonomii Społecznej w Krakowie.
Uczniowie najpierw obejrzeli szkoleniowy film związany ze społecznym podejściem do ekonomii. W części praktycznej mieli okazję wykorzystać zdobyte umiejętności biorąc udział w edukacyjnej grze ekonomicznej „Chłopska szkoła biznesu”.
Gra ta okazała się doskonałym narzędziem do nauczania ekonomii w praktyce. Zintegrowała uczniów i naprawdę świetnie się bawili.

Zwycięska grupa etapu szkolnego została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego. Najlepszy wynik w ZSCKR uzyskały uczennice z klasy II TAK: Natalia Wojtan oraz Edyta Rzepka.

Zwycięski zespół powalczy w Krakowie o tytuł najlepszego biznesmena w województwie. Gratulujemy naszym „bizneswoman” i życzymy dalszych sukcesów.

źródło: ZSCKR Nowy Targ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl