02.06.2014, 21:31 | czytano: 761

„Prosto z pola na idola” we Frydmanie

W Zespole Szkół we Frydmanie odbyła się szósta edycja popularnego konkursu wokalnego „Prosto z pola na idola”. Uczestniczyli w nim gimnazjaliści z Maniów, Łapsz Niżnych, Sromowiec Niżnych i Frydmana. Łącznie zaprezentowało się 15 solistów, którzy śpiewali polskie przeboje, w tym jedna z uczestniczek utwór własny.
W jury zasiadali Maciej Bełtowski - instrumentalista i muzyk udzielający się w przeszłości m.in. w De Press, Krystyna Milaniak - dyrektorka Gminnego Ośrodka Kultury w Niedzicy oraz Zbigniew Mosz - absolwent szkoły muzycznej i wieloletni nauczyciel muzyki.
Po raz drugi zwyciężczynią konkursu została uczennica Gimnazjum w Maniowach – Ania Rusin, która wykonała piosenkę grupy Hey pt. „Teksański”, drugie miejsce zajęły exaequo Daria Skowrońska ze Sromowiec i wykonawczyni utworu Edyty Górniak „List” - Maria Błachut z Gimnazjum w Łapszach Niżnych. Na trzecim stopniu podium stanęła Monika Radecka z Łapsz Niżnych, która brawurowo wykonała utwór z repertuaru grupy Maanam pt. „Do kogo biegłam”.

Wyróżnienia otrzymali: Irek Kowalczyk z Maniów i Karina Kłak. Nagrody specjalne przypadły uczennicom z Frydmana: Karolinie Ferko, Izie Brynczce i Karolinie Kutarnii. Występom gimnazjalistów towarzyszyły żywiołowe reakcje publiczności, która jak co roku witała uczniów oklaskami, owacjami, a często chóralnym śpiewem. Laureaci otrzymali nagrody w postaci odtwarzaczy MP3 i słuchawek.

źródło: szkoła
komentarze
marek05.06.2014, 13:52
glosuje
Zobacz pełną wersję podhale24.pl