13.06.2014, 14:31 | czytano: 972

Szkolna wycieczka do Comarchu

Uczniowie klasy III Technikum Handlowego oraz Ekonomicznego z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Nowy Targu 12 czerwca brali udział w wycieczce przedmiotowej na temat nowoczesnych rozwiązań w sprzedaży bezpośredniej z zastosowaniem najnowszych technologii telekomunikacyjnych u wieloletniego partnera szkoły, firmy Comarch z Krakowa.
Prezentacje dotyczyły przede wszystkim bezpieczeństwa i archiwizacji danych firm korzystających z oprogramowania firmy tj. iFaktury24 , Comarch ERP Optima, co w dzisiejszych czasach ma bardzo duże znaczenie, oraz rozwiązań programowych, dostępnych jako dodatkowe narzędzia do produktów Comarch poszerzających możliwości działania firm.
Uczniowie zainteresowani byli możliwością przechowywania swoich danych, różnego rodzaju plików, prezentacji i innych zapisów cyfrowych w tzw. ”chmurze”, co zostanie im udostępnione bezpłatnie i dożywotnie. Również pytania zadawane specjalistom z Comarch okazały się bardzo trafne i konkretne, a odpowiedzi pozwoliły im usystematyzować posiadaną wiedzę oraz zlokalizować rozwiązania oferowane przez Comarch na tle konkurencyjnych rozwiązań.
Po spotkaniu z przedstawicielami firmy od przyszłego roku szkoła zostanie wyposażona w możliwości poszerzenia swojej oferty edukacyjnej poprzez rozwiązania umożliwiające prowadzenie własnego sklepu internetowego, archiwizowania danych w chmurze, a to wszystko dołączone będzie do oprogramowania Comarch ERP Optima, wykorzystywanego na lekcjach oraz na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje zawodowe.

„Dostarczenie naszym uczniom dodatkowych umiejętności pozwoli im na szybsze i łatwiejsze wejście w rynek pracy, będzie dodatkowym atutem w ewentualnym poszerzaniu działalności firmy, zmniejszaniu w tym zakresie samych kosztów, samego czasu pracy, poświęcanego na tak dzisiaj modną i coraz bardziej popularną sprzedaż internetową, poprzez zintegrowane narzędzia dostosowane do programu Comarch ERP Optima. Uczniowie nasi otrzymują za swoją ciężką pracę na zajęciach dydaktycznych Certyfikaty wystawiane przez Comarch w Krakowie, potwierdzające ich wysokie kwalifikacje w obsłudze programu. Będziemy starać się jeszcze dodatkowo wzbogacić ich w najnowsze rozwiązania i technologie, aby ich wykształcenie i umiejętności stanowiły dobrą i solidną podstawę do pracy zawodowej lub studiowania na studiach” - potwierdza Marcin Panczakiewicz, nauczyciel ZSE w Nowym Targu, inicjator wyjazdu szkoleniowego, dodając: „Chcemy podziękować Panu Wojciechowi Czerepak Kierownikowi Szkolenia Comarch za zorganizowania dla nas tak cennego i wartościowego szkolenia”.

Źródło: materiały prasowe szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl