18.06.2014, 22:34 | czytano: 1926

Bezpłatne kursy zawodowe dla uczniów ZSCKR (zdjęcia)

arch. szkoły
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augustyna Suskiego w Nowym Targu już po raz kolejny daje swoim uczniom możliwość wzięcia udziału w dodatkowych kursach zawodowych.
Młodzież ma do wyboru następujące kursy:
- nauka jazdy kat B
- asystentka sekretarka
- florysta- bukieciarz
- barman kelner
Uczniowie z każdego profilu mogą wybrać coś dla siebie. Oferta szkoleń jest bardzo atrakcyjna, ponieważ daje młodym ludziom większe szanse na zdobycie pracy po ukończeniu szkoły. Nic więc dziwnego, że lista chętnych jest długa. Tym bardziej, że uczniowie naszej szkoły nie ponoszą żadnych kosztów, dla nich kursy są darmowe.

- Zgłosiłam się na dwa rodzaje kursów, a mianowicie na prawo jazdy kat. B oraz barman – kelner. Głównym powodem wzięcia udziału w kursie jest to, że nie płacę ani złotówki, ponieważ wszystko finansowane jest przez szkołę. Miałam zamiar w bieżącym roku szkolnym i tak zapisać się na kurs prawa jazdy, oczywiście odpłatnie, ale szkolna oferta spadła mi niemal z nieba. Uważam, że uczestnicząc w którymś z wybranych przeze mnie kursów zdobędę nowe doświadczenia – mówi jedna z uczennic II klasy Technikum Technologii Żywności.

Dla Asi kurs barmański będzie nowym wyzwaniem, ma ona nadzieję, że zdobędzie umiejętność pracy w zespole oraz nauczy się sztuki kelnerskiej. - Wiemy – dodaje kolejna uczennica - że zdobycie dodatkowych umiejętności da nam w przyszłości większe szanse na znalezienie pracy, a teraz ułatwi nam poszukiwania dorywczej pracy na wakacje.

- Ogromnym plusem jest fakt, że zajęcie odbywają się popołudniami, dzięki czemu nie będziemy musieli opuszczać lekcji - mówi uczennica II klasy Technikum Weterynaryjnego.
Dla wszystkich wahających się zachętą może być przykład naszej absolwentki, która w trzeciej klasie ukończyła kurs na asystentkę sekretarkę, a teraz pracuje w tym zawodzie zadowolona z tego, jak potoczyły się jej losy.

Kursy realizowane są dzięki uczestnictwu szkoły w projekcie unijnym „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce".

źródło: szkoła
komentarze
guguś02.07.2014, 17:28
@ weciok:
Czy ten Twój 'hotelarz' to aby taki obecnie na topie zawód? Mechatronika, automatyka, nawet budownictwo na Politechnice czy medycyna to są zawody na topie, natomiast hotelarz zarabia 1200zł miesięcznie na rękę.
weciok23.06.2014, 07:24
a może by tak postarać się w ministerstwie o zgodę na otwarcie kierunków które są na topie a nie koniecznie rolniczych ? np : hotelarz ,
Ala20.06.2014, 20:53
W innych szkołach też realizują podobne kursy w technikach i ZSZ
Zobacz pełną wersję podhale24.pl