29.09.2014, 19:32 | czytano: 980

Uczniowie "ekonomika" na stażu w Warszawie i Wrocławiu (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. W dniach 18 i 19 września br. dwie 15-osobowe grupy ekonomistów z ZSE w Nowym Targu wybrały się w ramach realizacji projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce na dwudniowy staż zawodoznawczy do Wrocławia i Warszawy.
Opiekę nad uczniami sprawowały Pani dyrektor Marta Sokołowska i Pani prof. Krystyna Kaczmarczyk.
Program wyjazdu był niewątpliwie wartościowy pod względem merytorycznym. We Wrocławiu nasi uczniowie najpierw udali się do Domu Maklerskiego BZ WBK. Tam spotkali się z jego dyrektorem – Panem Arturem Kaszakiem, który w interesujący sposób opowiedział im o zarządzaniu tego typu instytucją. Ciekawą prezentację przedstawiła także Pani Anna Surówka – przedstawicielka banku. Dokładnie przybliżyła słuchaczom historię, strukturę oraz pracę w BZ WBK. W programie nie mogło zabraknąć zwiedzania miasta. Pan prof. Piotr Mrugała, który sprawował nad uczniami opiekę z ramienia biura podróży „Cesta” w Nowym Targu, oprowadził ich po Wrocławiu i pokazał jego najważniejsze zabytki. Po tak intensywnie spędzonym dniu uczestnicy stażu wraz z opiekunami wyruszyli w kilkugodzinną podróż do hotelu „Tatar” w Rawie Mazowieckiej, gdzie nocowali. Warunki były komfortowe i gwarantowały odpoczynek na najwyższym poziomie. Na drugi dzień przewidziano zwiedzanie Warszawy. Na Giełdzie Papierów Wartościowych uczniowie dowiedzieli się czegoś więcej o inwestowaniu i obrocie papierami wartościowymi. Zwiedzili także Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przewodnik oprowadził ich po budynku i opowiedział jego historię. Atrakcje stolicy przedstawił zwiedzającym Pan prof. Piotr Mrugała. Nasi uczniowie zobaczyli Pałac Kultury i Nauki oraz Grób Nieznanego Żołnierza. Mieli również okazję przemieścić się metrem do Centrum, skąd udali się na obiad do restauracji „Magat”. Stamtąd, po zjedzeniu pysznego obiadu, ruszyli w drogę powrotną do Nowego Targu.

Uczestnicy wyjazdu ocenili całe przedsięwzięcie w samych superlatywach. Staż pozwolił im poznać zasady funkcjonowania domu maklerskiego, giełdy i banku, strukturę organizacyjną tych instytucji, stanowiska pracy oraz wymagane kwalifikacje do ich objęcia. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z nowymi technologiami wykorzystywanymi w banku i na giełdzie papierów wartościowych oraz w domu maklerskim. Uświadomili też sobie, jak wielką rolę odgrywają marka i reklama banku. Nie mniej wartościowe okazało się zwiedzanie dwóch pięknych, polskich miast.
Wyjazd był bardzo udany, przebiegał w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy wrócili z niego zadowoleni oraz pełni wrażeń. Uczestnicy dziękują osobom, dzięki którym mógł się on odbyć. Mamy nadzieję, iż w naszej szkole będzie jeszcze więcej tego typu przedsięwzięć. Naprawdę warto brać w nich udział.

Karolina Magiera, Kinga Luberda kl III „a” TE
Zobacz pełną wersję podhale24.pl