21.10.2014, 00:16 | czytano: 865

Wymiana z Hiszpanią czyli Katalończycy w II LO (zdjęcia)

arch. szkoły
NOWY TARG. "Od 11 października bieżącego roku przez siedem dni gościliśmy nauczycieli i uczniów ze szkoły IES Santa Eulalia Barcelona. Hiszpańscy uczniowie, przy współudziale i pomocy swoich polskich rówieśników, mogli doświadczyć bogactwa kulturowego i krajobrazowego naszego kraju" - relacjonują uczniowie Zespóuł Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu.
Zwiedziliśmy Kraków, Auschwitz, Nowy Targ i Zakopane; zdobyliśmy Trzy Korony; podziwialiśmy piękno przyrody pienińskiej podczas spływu Dunajcem; w Tatrach uczestniczyliśmy we mszy św. na Wiktorówkach oraz przeżyliśmy przygodę "speleologiczną" przeciskając się i pełzając przez Jaskinię Mylną w Dolinie Kościeliskiej. Oprócz zabytków kultury i pomników przyrodniczych, nasi przyjaciele z Barcelony mogli skosztować specjałów polskiej kuchni, które w większości bardzo im smakowały oraz uczestniczyć w naszych lekcjach i zatańczyć poloneza.
Na wiosnę 2015 planujemy naszą wizytę w Barcelonie. Mamy nadzieję, że to początek nowego rozdziału w historii naszej szkoły oraz początek naszej stałej współpracy, w ramach której planujemy wspólne zwiedzanie Warszawy następnej jesieni 2015.

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl