05.03.2016, 15:00 | czytano: 1717

Jak to działa? Myślący samochód w ZSTiP w Nowym Targu (zdjęcia)

2 i 3 marca można było zwiedzić w Zespole Szkół Technicznych i Placówek wystawę pt. „Myślący samochód, czyli systemy pojazdów samochodowych zwiększające bezpieczeństwo i komfort”.
Młodzi pasjonaci techniki z klas drugich technikum pojazdów samochodowych wspólnie z uczniami z Jobelmann Schule BBS I Stade z Niemiec, którzy przyjechali na dwutygodniową praktykę w ramach europejskiego projektu Erasmus+, przygotowali niezwykle interesujące modele.
Wystawę odwiedził Jerzy Stodulski, wizytator kuratorium Oświaty Delegatury w Nowym Targu, który nie szczędził pochwał wykonawcom, gdy z prawdziwą pasją objaśniali sposób działania kamery cofania, czujnika deszczu, unowocześnionego czterocylindrowego modelu silnika TwinAir, centralnego zamka, elektrycznie sterowanych i podgrzewanych lusterek i szyb a także zaprezentowali diagnostykę elementów komfortu przy zastosowaniu oscyloskopu.
Przed uczniami jest jeszcze tydzień pełen wrażeń, wspólna wycieczka do Krakowa, zwiedzanie Muzeum Auschwitz, udział w lekcjach języków obcych oraz praktyka w serwisie samochodowym Opel Marimex.

4-tygodniowa praktyka zawodowa uczniów ZSTiP w ramach projektu Erasmus+ planowana jest w listopadzie 2016 r. Już niedługo rozpocznie się rekrutacja.

Źródło: materiały prasowe szkoy
Może Cię zainteresować
komentarze
Brzeszczot05.03.2016, 18:50
A nasi to jak zwykle 100 lat za murzynami.
Google cars to jest to!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl