17.03.2016, 22:18 | czytano: 2500

Wolontariusze z Malezji i Indii w II LO w Nowym Targu (zdjęcia)

arch. szkoły
W dniach 13-18 marca II LO odwiedzili wolontariusze z Malezji i Indii. Abhishek i Sharvina przyjechali do Polski w ramach projektu PEACE (People’ s Enthusiasm Acting for Cultural Education), który jest organizowany przez komitet lokalny AIESEC Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
Szerzenie tolerancji, zachęcanie do poznawania świata oraz promowanie współpracy międzynarodowej to podstawowe cele tego projektu.
"Goście zostali przywitani przez panią dyrektor, następnie zapoznali się z funkcjonowaniem naszej szkoły, obejrzeli występ szkolnego zespołu góralskiego a przez kolejne 4 dni przeprowadzili zajęcia w języku angielskim podczas których zaprezentowali swoje ojczyzny. Młodzież z niekłamanym zainteresowaniem przysłuchiwała się wykładom i warsztatom chłonąc z zapałem wiedzę na temat tych egzotycznych krajów - była to dla nich wyjątkowa okazja aby poznać je "z pierwszej ręki". Podczas swojego pobytu na Podhalu wolontariusze zwiedzili nie tylko Nowy Targ ale również Zakopane, Chochołów i Białkę. Koordynatorami projektu były p. Marzena Baczewska i Agnieszka Dziuban-Kłaput" - informuje II LO.

zdj. arch. szkoły
Zobacz pełną wersję podhale24.pl