31.03.2016, 00:03 | czytano: 750

Sukces uczennicy Publicznego Gimnazjum w Krościenku nad Dunajcem podczas V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych w Krakowie

W Krakowie odbyły się eliminacje regionalne V edycji Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych obejmujące województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie w dwóch kategoriach: gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne.
Drużyny wybierały kategorię, w której sprawdzano zbudowane urządzenia (moc lub wydajność maszyny). Drużyny Publicznego Gimnazjum w Krościenku: Małgorzata Kaczmarczyk „WODNICZKA”, Przemysław Koterba i Marcin Pichniarczyk „WODNIK 25” oraz Waldemar Malik i Mateusz Bielawski „Wodołapacze” startowały w kategorii moc.
Ogólnie w rywalizacji brało udział 38 drużyn (kategoria gimnazja). Najpierw 10 drużyn sprawdzało wydajność maszyn, a następnie przystąpiono do sprawdzania mocy kolejnych urządzeń. Drużyny Publicznego Gimnazjum sprawdzano jako 3,4,i 5. No i zaczęły się emocje!

Urządzenie Małgosi uzyskało czas 13,1 s przy zużyciu ok. 2 l wody. Były brawa i oczekiwanie, czy ktoś ten wynik przeskoczy. Prawie do końca była najlepsza i prowadziła.

Ostatecznie maszyna wodna Małgorzaty Kaczmarczyk zdobyła II miejsce, nagrodę i możliwość wzięcia udziału w ogólnopolskim finale. Chłopcy uzyskali wyniki powyżej 16 s - 8 i 10 pozycja w klasyfikacji końcowej.

Wielki Finał V Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wodnych odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. w sobotę w Piasecznie pod Warszawą. Zachęcamy do obejrzenia galerii oraz kanału You Tube i profilu na Facebooku: Maszyny Wodne i Wiatrowe, gdzie w dniu finału na bieżąco będą relacjonowane zawody.

Ewa Mastalska (opiekun drużyn)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl