24.05.2016, 23:59 | czytano: 1061

Uczniowie z Krościenka na Powiatowej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej (zdjęcia)

arch. szkoły
Reprezentacja dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem wzięła udział w Powiatowej Drużynowej Lidze Lekkoatletycznej.
Zawodnicy startowali w 7 konkurencjach: Biegu na 100 m, 300 m, 600 m/1000 m, skoku w dal, pchnięciu kulą i rzucie oszczepem. Ostatnią konkurencją była sztafeta 4 x 100 m. Łącznie reprezentacja szkoły zdobyła pięć medali: trzy złote, jeden srebrny i brązowy oraz puchary dla Gimnazjum za zajęcie 2 miejsca w klasyfikacji drużynowej dziewcząt i 3 miejsca chłopców.
Reprezentacja Dziewcząt Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D
100 m - Waruś Aleksandra, Śledź Anna, Jankowska Aneta.
300 m - Pichniarczyk Klaudia, Wójcik Weronika, Jankowska Natalia.
600 m - Pichniarczyk Anna, Maciaś Zofia, Bielawska Kamila.
Skok w dal - Bąk Natalia, Tokarczyk Magdalena, Kołek Agnieszka.
Pchnięcie Kulą - Szkarłat Magdalena, Knutelska Małgorzata.

Najlepiej zaprezentowały się dziewczyny w biegu na 600 m, które zdobyły dublet w tej konkurencji. Mistrzynią Powiatu została Pichniarczyk Anna, a brązowy medal zdobyła Maciaś Zofia. Magdalena Szkarłat pchnięciem na odległość 9,04 uzyskała srebrny medal i została wicemistrzynią Powiatu w pchnięciu kulą 3 kg.

WYNIKI CHŁOPCÓW:
Ponownie mistrzami powiatu zostali:
Piotr Bąk - złoty medal w pchnięciu kulą - wynik ponad 11 m.
Mateusz Bielawski - złoto w skoku w dal z rozbiegu z wynikiem 5,45 m

Należy wyróżnić także Błażeja Knutelskiego, który w biegu na 1000m spisał się rewelacyjnie zajmując 4 miejsce !!!

Reprezentacja chłopców Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n. D