04.07.2016, 22:09 | czytano: 1222

Przyjaciele książek

W Bibliotece Publicznej w Rogoźniku odbyło się uroczyste spotkanie, na którym został podsumowany program innowacyjny pt.„Przyjaciele Książek”.
Był to program, który powstał w porozumieniu dwóch instytucji: Szkoły Podstawowej im. ks. prof. Józefa Tischnera i Biblioteki Publicznej w Rogoźniku. Obejmował on lata szkolne 2014/2015 i 2015/2016. Do tego programu została wytypowana jedna klasa z nauczania początkowego.
Klasa ze swoją wychowawczynią spotykała się raz w miesiącu w bibliotece lub w szkole na głośnym czytaniu wybranej przez bibliotekarza książki. Na nasze spotkania wybierane były utwory, które bawiły, wpływały na uczucia i z prostotą ukazywały postawy bohaterów. Ślad po naszych „książkowych” spotkaniach pozostanie w szkole, w postaci kolorowego albumu. Album powstał z wykonywanych przez uczestników ilustracji. Jest „czym oko nacieszyć”! Są tu obrazki, każdy inny, bogate w szczegóły, kolorowe i pełne dziecięcej fantazji i wyobraźni. Na pamiątkę tych spotkań każdy z uczestników otrzymał dyplom czytelniczy, który zaświadcza, że jest przyjacielem książek oraz wartościową lekturę autorki Anny Czerwińskiej-Rydel, którą poznaliśmy w tym roku na spotkaniu autorskim. Nagrody i spotkanie ufundowane zostały przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Waksmundzie.

Mamy nadzieję, że dzieci jeszcze bardziej pokochają książki, z zapałem będą chłonąć ich treści oraz pociągną za sobą innych, by również dołączyli do przyjaciół książek.

„gdyż za każdą książki kartą
niezmierzony świat ukryty
do poznania znakomity…”.

Źródło: BP w Rogoźniku
Zobacz pełną wersję podhale24.pl