30.09.2016, 13:18 | czytano: 711

Europejski Dzień Języków w Zespole Szkół we Frydmanie

28 września po raz czwarty w Zespole Szkół we Frydmanie obchodzono Europejski Dzień Języków. Na początku wszyscy zebrali się w sali teatralnej, w której uczniowie klasy II gimnazjum pokazali swoje umiejętności językowe w przedstawieniu w języku angielskim pt ,, Spotkanie po latach''.
Następnie przedstawiciele klas gimnazjalnych przystąpili do turnieju wiedzy o krajach anglojęzycznych. Musieli oni zmierzyć się z zadaniami z pięciu kategorii m.in. dopasować flagi do krajów europejskich, odpowiedzieć na pytania z wiedzy o krajach, rozpoznać zabytki i osoby z danych krajów. Najciekawszą konkurencją było rozpoznanie języków, w jakim wykonywane były piosenki. Najłatwiejszy do rozpoznania okazał się język niemiecki, zdecydowanie trudniej było z greckim czy norweskim.
Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce zajęła klasa II. W zwycięskim składzie znaleźli się: Paweł Rusnaczyk, Jan Krzyszkowski i Karolina Tomas. Miejsce drugie wywalczyła klasa I w składzie: Urszula Kawa, Sabina Kasprzak i Jakub Myśliwiec. Na trzeciej pozycji uplasowała się klasa III z Sarą Dudas, Agnieszką Jurkowską i Łukaszem Myśliwcem. Nagrody w postaci pamiątkowych dyplomów, książek oraz zakładek ufundował Samorząd Szkolny.
W tym dniu swoje umiejętności zaprezentował również Mark Plewa, który nauczył się powitań w kilkunastu europejskich językach . Swoje umiejętności wokalne w języku angielskim przedstawiła Julka Milaniak, laureatka wielu konkursów, wykonując piosenkę ,,We're walking in the rain".

Oprócz programu artystycznego na uczniów czekały liczne atrakcje. Największą popularnością cieszyło się stoisko angielskie, gdzie malowano flagi krajów anglojęzycznych oraz losowano pytania i za poprawną odpowiedź częstowano słodkimi ciasteczkami-koniczynkami i muffinkami. Ponadto można było usłyszeć angielskojęzyczne przeboje dla młodzieży.
See you next year!

źródło: szkoła
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl