06.10.2016, 01:31 | czytano: 1030

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Zespole Szkół we Frydmanie

Już wcześniej podjęto działania przygotowujące szkołę i uczniów do wzięcia udziału w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia, organizując konkursy i zabawy związane z tabliczką mnożenia. Uczniowie wszystkich klas, począwszy od klasy IIIa szkoły podstawowej do klasy III gimnazjum pod kierownictwem wychowawców, wykonali plakaty promujące znajomość tabliczki mnożenia.
Następnie zorganizowano wystawę plakatów. Według jury najciekawszy plakat przygotowała klasa IIIa szkoły podstawowej, która otrzymała dyplom i słodycze dla każdego ucznia. Uczniowie starszych klasach ”podstawówki” i gimnazjum wykonali gazetkę i przeprowadzili szkolenie z metod „sprytnego” liczenia.
Nadszedł dzień 30 września. W poszczególnych klasach przeprowadzono konkursy ustne i pisemne „na czas” ze znajomości tabliczki mnożenia. Wyłoniono w każdej klasie ekspertów tabliczki mnożenia.

Są to następujące osoby:
Kl.IIIa SP- Eliza Dudas
Kl.IIIb SP- Maksymilian Markowicz
Kl.IV SP- Roksana Oleksy
Kl.V SP- Michał Krzyszkowski
Kl.VI SP- Piotr Kutarnia
Kl.I G- Urszula Kawa
Kl.II G- Julia Lejawa
Kl.III G- Anna Brynczka

Wszyscy wymienieni uczniowie otrzymali z rąk dyrektora Piotra Wojtaszka i koordynatora projektu Marii Iglar odznaki i okolicznościowe dyplomy. Największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja międzyklasowa. Uczniowie w klasach rozwiązywali łamigłówki i różne logiczne zadania dostosowane do wieku uczniów, młodsze klasy połączyły konkurs ze znajomości tabliczki mnożenia z zabawą na sali gimnastycznej.

W roku 2016 tytuł „ Klasy Mistrzów Tabliczki Mnożenia” Zespołu Szkół we Frydmanie zdobyła klasa VI SP i otrzymała puchar przechodni ufundowany przez dyrektora szkoły, który został wręczony w obecności wszystkich uczniów przy dźwiękach „We are the champions”.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w szkole to świetna zabawa, dużo emocji, wyśmienita powtórka matematycznego abecadła dla 150 uczniów.

źródło: szkoła
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl