24.03.2017, 12:10 | czytano: 1703

Wiosenny nastrój w "Sokole" (zdjęcia)

arch. szkoły
Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w Zespole Szkół nr 1 w Nowym Targu był okazją do wykazania się fantazją w ubiorze, a inspiracją dla kreatywnych mógł być kolor różowy (kolor tegorocznej wiosny w Sokole). Choć w tym roku przebierańców nie było wielu to wykazali się oni szczególną inwencją.
Na szczególną pochwałę zasłużyły sobie dziewczyny z klasy II FI - Sara Konieczko, Aneta Kurnat, Krysia Gubała, Emilia Koperniak i Gosia Mach. Ich stroje i odpowiedni makijaż były perfekcyjne, dlatego też zostały one zwyciężczyniami w kategorii klasowej. Natomiast zainspirowana różowościami - zachwycała gustownym strojem Basia Dzioboń z kl. II LO, której towarzyszył jednorożec z różowym brzuszkiem - Gabrysia Zarotyńska. Profesjonalizm zaś przebijał ze stroju Justyny Bąbol z kl. II GR, a mroczna elegancja - z ubioru Patrycji Proszek z kl. III GR. Niemniej jednak zwycięzcą konkursu przebierańców został: Sebastian Borowicz z kl. III GR. Jury ujęło jego aktorskie zaangażowanie w wykreowanie siebie jako zapaśnika sumo. Wszyscy przebierańcy uczestniczyli w sesji zdjęciowej w szkolnym studio fotograficznym. Ale na tym nie koniec...
Zabawę 21 marca rozpoczęły podchody, w których udział wzięły klasy pierwsze wraz z opiekunami. Wszystkie grupy wykonały wzorowo przewidziane w grze zadania "rozsiane po mieście". Po analizie materiału fotograficznego i filmowego, przekazanego przez poszczególne klasy, jury ustaliło następującą klasyfikację: 1. miejsce klasa I RL, 2. miejsce klasa I GI, 3. miejsce klasa I FM. W czasie gdy z trudnymi zadaniami mierzyły się klasy pierwsze, uczniowie z klasy II TI wzięli udział w wyścigach "na wesoło". Dwie drużyny, których duch rywalizacji podsycany był przez wspaniałego kibica w osobie wychowawczyni prof. M. Kilanowicz, walczyły zacięcie o zwycięstwo. Nagrodę zdobyła grupa Idzie wiosna w składzie: Staszek Dudzik, Łukasz Zieliński, Mateusz Neuwelt, Darek Pawlikowski, Dorota Bogaczyk Kacper Hajnos. Byli świetni! W sali gimnastycznej rozegrane zostały mecze piłki siatkowej, których wyniki przedstawiają się następująco: 1. miejsce: drużyna z klasy I RL - Kinga Horniak, Krzysiek Torba, Sebastian Szumal, 2. miejsce drużyna z klasy I GI - Sylwia Pańszczyk, Hubert Batkiewicz, Szczepan Duda, 3. miejsce drużyna z klasy IV TO i IV GR - Kinga Łopata, Natalia Chudoba, Maciek Waksmundzki. Natomiast ci, który woleli łamigłówki - mieli okazję wykazać się w rozgrywkach gier planszowych i innych. W salach informatycznych już z samego rana zebrali się e-sportowcy. 10 drużyn rywalizowało rozgrywając turnieje w popularnych grach internetowych. Najwytrwalsi amatorzy wrażeń zakończyli zmagania dopiero o 15.30. A oto wyniki: rozgrywki w CS-a: 1. miejsce drużyna Ti'minators 2. miejsce drużyna Ślwerłan, rozgrywki w LoLa: 1. miejsce drużyna z IV TI "b", 2. miejsce drużyna o wdzięcznej nazwie: Team Ciężobka z kl. III TI, rozgrywki w Hearthstone'a: 1. miejsce Szymon Długosz z kl. III TI, 2. miejsce drużyna Dominik Bryksy z kl. III TI, 3. miejsce Konrad Szlęk z I TI. Atrakcyjne nagrody dla wszystkich czempionów ufundował Samorząd Uczniowski. Choć Pierwszy Dzień Wiosny utożsamiany jest w szkole z wagarami, to w Sokole nie warto było wagarować! Zdjęcia wykonali Julka Trychta, Andrzej Pabian z kl. I FM i Rafał Sarata z kl. II TI.

źródło: szkoła
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl