24.03.2017, 13:10 | czytano: 951

II miejsce w finale konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych"... zajął uczeń Goszczyńskiego

arch. szkoły
W Oświęcimiu odbył się finał IV edycji Małopolskiego Konkursu „Śladami żołnierzy wyklętych. Pułkownik Witold Pilecki i Danuta Siedzikówna ps. „Inka” w panteonie polskiej historii”. Już po raz kolejny uczniowie szkół ponadgimnazjalnych poświęcili mnóstwo czasu na przygotowanie się do zmagań z wiedzy o Witoldzie Pileckim, żołnierzach wyklętych, II wojnie światowej oraz początkach władzy ludowej w Polsce.
W styczniu br. w eliminacjach szkolnych wystartowało dwóch uczniów I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu: Arkadiusz Guzik (1D) oraz Marcin Lenart (2G). Obaj uzyskali świetnie wyniki i dostali się do finału w Oświęcimiu. Tam czekała na nich rywalizacja z 20 finalistami z całej Małopolski. Pierwszy etap finału polegał na rozwiązaniu testu sprawdzającego wiedzę uczestników. Do ścisłego finału awansować mogło tylko pięcioro najlepszych uczniów.
Najlepszym w tej części konkursu okazał się Arek Guzik, który uzyskał aż 28 punktów! Tuż za nim, na drugim miejscu znalazł się Marcin Lenart, który zdobył 27 punktów. Ostateczna rozgrywka miała wyłonić najlepszego z najlepszych, a jej formuła przypominała popularny program „Jeden z dziesięciu”. Trzeba przyznać, że mieliśmy nie tylko nadzieję na zwycięstwo ucznia z Goszcza, ale nawet na dwa najlepsze miejsca w całej rywalizacji. Arek i Marcin przeszli jak burza przez poprzednie etapy, więc dlaczego by nie? :) Ostatecznie, po niesamowitej rywalizacji i arcytrudnych pytaniach, Arek był drugi, a Marcin czwarty!

Goszczyński uczestniczył w konkursie już po raz trzeci. „Trzeba przyznać, że poziom konkursu jest naprawdę bardzo wysoki i nagrody ciekawe. Obdarowani sprzętem audio, powerbankami, książkami, grami, słodyczami, z 2 i 4. miejscem, zwycięzcy wracali do Nowego Targu z uśmiechami na twarzach, chociaż pozostał mały niedosyt. Na szczęście, następna edycja już za rok, a wtedy kto wie… ? „ - mówi mgr Łukasz Szajnowski, nauczyciel historii, opiekun uczniów.

źródło: szkoła
zobacz także
komentarze
kibic25.03.2017, 17:50
Brawo, brawo chłopaki. Poziom wiedzy imponujący. Gratulacje. ????????????????????????
Zobacz pełną wersję podhale24.pl