28.01.2018, 20:55 | czytano: 886

Zebrano ponad 4 tys. złotych dla dzieci z Syrii. Szkolna akcja charytatywna (zdjęcia)

zdj. Szymon Pyzowski
Coroczny Koncert Kolęd w Szkole Podstawowej nr 2 w Nowym Targu "Kolędowanie to duszy uwrażliwianie" wpisał się w szkolną tradycję.
Każdego roku uczniowie Szkoły prezentują swoje muzyczne talenty - grając na różnych instrumentach zachęcają publiczność do wspólnego śpiewania wraz ze scholami z parafii św. Jana Pawła II i Najświętszego Serca Pana Jezusa. W miniony piątek, piękne polskie kolędy rozbrzmiewały w całej szkole. Wszystko za sprawą obecnych na koncercie gości, a było ich wielu - władze Miasta, przedstawiciele Związku Podhalan, mieszkańcy oraz cała społeczność szkolna. Nie zabrakło też podziękowań od poseł Anny Paluch.
Pomysłodawczynią tej pięknej tradycji jest Elżbieta Węgrzynek - nauczyciel języka polskiego w nowotarskiej "dwójce".

Od 2014 roku Szkoła Podstawowa nr 2 należy do Klubu Szkół Unicef. W okresie bożonarodzeniowym szkoły należące do klubu organizują akcje charytatywne na rzecz pomocy dzieciom z ubogich krajów. W tym roku, w ramach akcji "Pomóż dzieciom w Syrii przetrwać zimę", zbierano pieniądze na kocyki dla dzieci z objętej wojną Syrii.

Dzieci wraz z rodzinami własnoręcznie wykonały ponad 40 misiów, które przekazano na dwie licytacje - mini licytacja przed koncertem oraz duża licytacja w trakcie koncertu. Muzycznie dzieci przygotowała Ewa Rapacz.

Panie Mariola Gąsior, Anna Mozdyniewicz, Agnieszka Spyra i Renata Liszka stanęły na wysokości zadania i skutecznie zachęcały publiczność do podbijania cen misiów. Łącznie zebrano ponad 4 tysiące złotych.
Koordynatorkami akcji charytatywnych Klubu Szkół UNICEF w Szkole Podstawowej nr 2 są: Agnieszka Wręźlewicz, Ewa Garbacz i Renata Liszka.

Ewa Garbacz, zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
komentarze
mama29.01.2018, 09:45
Nooooooooooooo, BRAWO !!!!!