12.02.2018, 14:32 | czytano: 300

Wolontariuszki z ZSE pamiętały o osobach chorych

Zespół Charytatywny działający przy Parafii NSPJ w Nowym Targu pod kierunkiem s. Benwenuty oraz wolontariuszki z Zespołu Szkół ekonomicznych - jak co roku zaprosił wszystkich chorych na specjalne najpierw nabożeństwo w Kościele, a później na wspaniałą Agapę.
Przy pięknie zastawionych stołach ze słodkościami, pączkami, ciastami zasiedli zaproszeni goście na czele z ks. Proboszczem ks. Andrzejem Strojkiem. Wolontariuszki działające przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu pomagały w obsługiwaniu goszczących się. Przygotowały również słodki upominek dla zebranych.
Zebranym towarzyszył występ zespołu Feromon, który charytatywnie uświetnił to spotkanie. Klimatyczne dźwięki wyrwały wiele osób do śpiewu i tańca. To spotkanie sprawiło, że ludzie starsi, chorzy, a nieraz samotni chociaż na chwilę uśmiechnęli się i poczuli prawdziwą wspólnotę. W radosnej, pełnej nadziei na spotkanie w przyszłym roku atmosferze późnym wieczorem spotkanie się zakończyło.

Światowy Dzień Chorego przypada w dniu wspomnienia objawień Matki Bożej w Lourdes 11 lutego. Święty Jan Paweł II zapoczątkował je w 1994r. Chorzy są ważną częścią Kościoła, cierpiąc łączą się z cierpieniem Zbawiciela wypraszając łaski dla całego świata.

źródło: szkoła