02.05.2018, 19:11 | czytano: 878

Logistycy z Zespołu Szkół nr 1 w Nowym Targu z wizytą zawodoznawczą na lotnisku w Rzeszowie

arch. szkoły
20-osobowa grupa logistyków pod opieką prof. Anny Koczur i prof. Małgorzaty Ślusarczyk w ramach projektu: „Utworzenie Centrum Kompetencji Zawodowych w branży administracyjno-usługowej w powiecie nowotarskim udała się na wycieczkę do Portu Lotniczego w Rzeszowie.
Uczniowie mieli zorganizowane spotkania: z przedstawicielami Straży Granicznej, której towarzyszył uroczy pies do wykrywania materiałów niebezpiecznych, z kontrolerami odprawy pasażerskiej, kierownikiem obsługi lotniska oraz strażakiem i kierowcą wozów strażackich.
Manualnie mogli zapoznać się z urządzeniami do pomiaru radioaktywności, sprawdzania dokumentów, mogli zajrzeć do jedynych w swoim rodzaju wozów strażackich i zaznajomić się z ich wyposażeniem oraz ogromnymi możliwościami działania. Uczestnicy mieli też okazję obserwować przyloty i odloty samolotów oraz międzylądowania i tankowania. Każdy z wycieczkowiczów został poddany odprawie pasażerskiej.

Podczas zwiedzania uczniowie poznali logistyczną organizację funkcjonowania lotniska. Jak na logistyków przystało, czas został tak zorganizowany, że wystarczyło go jeszcze by zobaczyć rzeszowski rynek i zajrzeć do Muzeum Dobranocek, w którym każdy z uczestników świetnie się bawił. Wyprawę zawodoznawczą do Rzeszowa należy uznać za bardzo owocną.”

źródło: szkoła
Zobacz pełną wersję podhale24.pl