24.05.2018, 20:32 | czytano: 6847

Goście ze Szwajcarii w I LO im. S Goszczyńskiego (zdjęcia)

arch. szkoły
W LO Goszczyńskiego zakończyła się rewizyta uczniów z zaprzyjaźnionego College de Gambach we Fryburgu.
Program pobytu gości był bogaty. Już pierwszego dnia nasi partnerzy spotkali się z polskim dziedzictwem kulturowym w postaci kopalni soli w Wieliczce. Wieczorem tego samego dnia udali się do domów rodzin goszczących, z którymi spędzili weekend.

Kilkoro uczniów wybrało wycieczkę do Inwałdu, gdzie młodzież ze Szwajcarii mogła podziwiać Polskę w pigułce. Inni spędzili czas w górach lub na Słowacji. Maj to czas komunii, dlatego niektórzy mogli aktywnie uczestniczyć w uroczystościach z tym związanych, dokonując porównania dwóch kultur.


W programie przygotowanym przez opiekunów wymiany znalazły się jeszcze takie miejsca jak Oświęcim, Kraków, Sromowce, Szczawnica, Krościenko i Zakopane.


Pogoda bardzo dopisała, dlatego wszyscy mogli podziwiać uroki naszego kraju podczas spływu Dunajcem, ogniska i występu zespołu góralskiego Małe Pieniny w Krościenku oraz spaceru po Gubałówce.


Goście uczestniczyli w spotkaniu z Dyrektor Marią Kopeć oraz członkiem Zarządu Powiatu Nowotarskiego Bogusławem Waksmundzkim w budynku Starostwa, który opowiedział gościom o działaniach samorządu, planach, inwestycjach i zachęcił do kolejnych wizyt w naszym rejonie.

Zarówno nauczycielki ze Szwajcarii, jak i ich podopieczni, otrzymali zestaw gadżetów i materiałów informacyjnych. Po raz kolejny młodzież z obydwu państw stanęła na wysokości zadania i reprezentowała swoje szkoły w godny naśladowania sposób. Kolejna wymiana planowana jest w roku szkolnym 2019/2020.


Wymianę ze strony polskiej przygotowały nauczycielki j. angielskiego - Agnieszka Paprocka- Maciaś i Ewa Komperda.

źródło: szkoła
Może Cię zainteresować
komentarze
tubylec29.05.2018, 16:51
@Gość1:
Szkoda, naprawdę wielka szkoda! My w Polsce nie mamy nawet określania na ten problem, który po angielsku nazywa się "social inclusion". Czy wiesz że równie komunistyczne przed 1989 rokiem Czechy, znajdują się na czele światowej listy krajów których mieszkańcy najwięcej podróżują po świecie, że Czesi są najbardziej, po Dani i chyba Szwajcarii właśnie, otwartymi na świat ludźmi? Nasze zacofanie jest miarą fiaska reform po 1989 roku, niestety.
Tym większe gratulacje należą się paniom, które to wszystko przeprowadziły.
Gość125.05.2018, 12:19
Miło czytać jak duże możliwości w dzisiejszych czasach mają młodzi ludzie. Szkoda, że niewielu decyduje się z nich korzystać. Oby więcej wymian zagranicznych odbywało się w szkołach na terenie Podhala. Duże gratulacje należą się obu panią za przygotowanie i opiekę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl